Zamknij
Zamknij
Zamknij

Poprawa bezpieczeństwa na DK92 w Bedlnie

11 lutego w Urzędzie Gminy Bedlno uczestniczyłem w spotkaniu związanym z modernizacją skrzyżowania w Bedlnie oraz budową chodnika drogi 583 zorganizowanym z inicjatywy sołtysa wsi Kazimierek (gm. Bedlno) Zbigniew Jagniątkowski, Tomasz Ryczkowski wraz z radnymi oraz Wójtem Gminy Bedlno Józefem Ignaczewskim.

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Pan Naczelnik oraz Pan Dyrektor Departamentu Infrastruktury Rafał Jóźwiak.

Tematem spotkania była poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z droga wojewódzką nr 583 i droga powiatową nr 2112E w miejscowości Bedlno.

Samorząd zgłosił potrzebę budowy chodnika jak również wskazał na duże natężenie ruchu występujące zwłaszcza w okresie kampanii buraczanej (sąsiedztwo cukrowni w Dobrzelinie).

Ze strony UM padły zapewnienia o budowie chodnika drogi DW 583 czyli od Bedlna do granicy gm. Bedlno, jednak ze względu na duże koszty ma być on budowany etapami. W I etapie ma powstać odcinek najbardziej newralgiczny czyli rejon skrzyżowania z dr. krajową a w II etapie część dalsza.

Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane wspólnie z samorządem gminnym, który ma zabezpieczyć środki na cześć projektową inwestycji. Na spotkaniu podjęty został również temat głównej inwestycji dotyczącej skrzyżowania. Przedstawiono bieżące ustalenia.W planach jest spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Zaprzyjaźnione strony

Strona archiwalna

Pod poniższym adresem znajdą Państwo archiwalne wydarzenia i galerie: przejdź do archiwum .

Formularz kontaktowy

Szczegółowe informacje kontaktowe znajdą Państwo w zakładze Kontakt .