Zamknij
Zamknij
Zamknij

Konferencja w Krośniewicach

13 marca w Krośniewicach zorganizowaliśmy konferencję wraz z Panem Posłem Markiem Matuszewskim, Starostą kutnowskim Danielem Kowalikiem, Panią Burmistrz Katarzyną Erdman oraz krośniewickimi radnymi aby zwrócić uwagę na działania rządu podejmowane w sferze finansów publicznych. Dzięki likwidacji luki vatowskiej polski rząd odzyskał te pieniądze. Miliardy złotych trafiło do Polaków, do polskich rodzin, pomagając w wychowywaniu naszych dzieci. Teraz polska gospodarka i sytuacja finansów publicznych jest w dobrym stanie. W każdej sytuacji rząd Prawo i Sprawiedliwość reaguje na zagrożenia, które dotykają zwykłych ludzi. Z tego jesteśmy dumni i tym możemy się chwalić. Perspektywa finansów publicznych zapewnia wzrost gospodarczy i dalsze dofinansowywanie wszystkich programów rządowych, które zostały ogłoszone. Dzięki nim przeznaczane są gigantyczne pieniądze na inwestycje, ważne dla rozwoju wspólnot lokalnych, rozwoju gospodarczego i przyciąganiu inwestorów w naszym regionie. Są to inwestycje, o których moglibyśmy tylko pomarzyć, gdyby w dalszym ciągu rządził Pan Donald Tusk i jego ekipa, z czasów, kiedy sprawowali władzę. Wówczas, ówczesna władza nie interesowała się sytuacją Polaków, w żaden sposób nie wspierano ludzi w trudnych sytuacjach.

-Za czasów Tuska wpływy z podatku #CIT wzrosły jedynie o 2,3%. Za rządów PiS między 2016r. a 2023r. o 62,5 mld zł, czyli o 190,1%

-Polski dług publiczny jest poniżej średniej unijnej – mimo obniżenia
podatków! Rządy PO = wzrost długu publicznego do PKB o 7,5 pkt. proc.

-Efekty polityki fiskalnej PiS są dwutorowe: wpływy z CIT rosną, ale podatki dla przedsiębiorców maleją.

-Rządy PO = raj dla mafii VAT-owskich, powrót bezrobocia i biedy.

-Rządy PiS = obniżanie podatku #CIT, większy limit stawki 9% #CIT,
wprowadzenie Estońskiego #CIT.

-Dzięki działaniom uszczelniającym system podatkowy za rządów Prawa i Sprawiedliwości dochody z #VAT, #CIT i #PIT wyniosą w 2023 ok. 512 mld zł. To środki na inwestycje, a co za tym idzie więcej pieniędzy w portfelach Polaków.

-Za czasów Donalda Tuska wpływy z podatku #VAT wzrosły jedynie o 27,8%. Za rządów PiS między 2016r. a 2023r. wpływy z podatku #VAT wzrosły o 163,5 mld zł czyli aż o 132,5%

-Rząd PiS to dbanie o stabilny system podatkowy i jednocześnie obniżanie podatków stawka PIT z 18 proc. w 2019 r. do 17 proc., a następnie do 12 proc. Kwota wolna została podniesiona z 3 091 zł do 30 tys. zł, a drugi próg podatkowy z 85,5 tys. do 120 tys. zł.

Zaprzyjaźnione strony

Strona archiwalna

Pod poniższym adresem znajdą Państwo archiwalne wydarzenia i galerie: przejdź do archiwum .

Formularz kontaktowy

Szczegółowe informacje kontaktowe znajdą Państwo w zakładze Kontakt .