Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Szkoła Podstawowa Nr 110 w Łodzi na wycieczce w Warszawie

W dniu 19.09.2017r.  odbyła się wycieczka do stolicy zorganizowana przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Uczestniczyli w niej uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej Nr 110 im. Partyzantów Ziemi Łódzkiej w Łodzi. Uczniowie zwiedzili Sejm i Senat, gdzie z udziałem przewodnika dowiedzieli się o funkcjonowaniu współczesnego parlamentu oraz zapoznali się z obowiązkami, prawami i pracą parlamentarzystów. Następnie udali się do TVP, aby zobaczyć jak wygląda praca w telewizji. Wycieczkowicze odwiedzili także Zamek Królewski, gdzie odbyła się projekcja filmowa oraz zwiedzanie wnętrz komnat królewskich. Kolejną atrakcją był Stadion Narodowy. Uczniowie przeszli przez tzw. trasę piłkarskich emocji, a później obejrzeli szatnie.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łęczycy z wizytą w Warszawie

W dn. 18.09.2017 po raz kolejny odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Tym razem uczestniczyli w niej uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy. Pierwszym etapem wycieczki był Sejm i Senat. Tam z udziałem przewodnika uczniowie zwiedzili kompleks budynków oraz sale, gdzie obraduje się na posiedzeniach. Następnym punktem wycieczki był Zamek Królewski. Wycieczkowicze zobaczyli tam część muzealną: sale i komnaty królewskie, dzięki którym mogli zobaczyć jak żył Król, podziwiając przy tym ówczesną architekturę. Kolejny punktem była telewizja TVP, w której uczniowie zobaczyli studio telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie oraz garderobę. Odwiedzili także Muzeum Historii Żydów Polskich, które dzięki wystawom, ukazuje 1000 lat dziejów polskich Żydów.

Prawo i Sprawiedliwość "Rozmawia o Polsce"

W dniu 18.09.2017 r odbyło się spotkanie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami powiatu łęczyckiego w ramach ,,Rozmów o Polsce".
Na zaproszenie Senatora RP Przemysława Błaszczyka w spotkaniu uczestniczyli senator RP Maciej Łuczak oraz posłowie Marek Matuszewski i Waldemar Buda, którzy rozmawiali z przybyłymi o bieżących sprawach oraz o nadchodzących wyborach samorządowych. 
Jako pierwszy głos zabrał poseł Waldemar Buda, który w swoim przemówieniu omówił problemy z Trybunałem Konstytucyjnym oraz programem 500+. Zaznaczył również, że dużym i ważnym wydarzeniem jest reforma Wymiaru Sprawiedliwości.
Głos zabrali także zgromadzeni goście oraz włodarze gmin powiatu łęczyckiego. Pytania dotyczyły małych przedsiębiorstw, które zmagają się z problemem pozyskiwania pracowników. Nie brakowało również pytań o dwukadencyjność dla wójtów i burmistrzów. Kolejną sprawą były problemy rolników, którzy stracili swoje plony podczas nawałnic, jakie przeszły nad naszym regionem.

Dożynki Prezydenckie w Spale

Dożynki Prezydenckie w Spale. 

SP Góra Św. Małgorzaty z wizytą w Warszawie.

We wtorek uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej z Góry Św. Małgorzaty wybrali się na wycieczkę do stolicy zorganizowaną przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka.
Grupa zwiedziła Sejm i Senat, gdzie mogła zapoznać się ze szczegółami pracy parlamentarzystów. Następnie uczestnicy obejrzeli zakamarki TVP, w których przekonali się m.in. jak wygląda nagrywanie programów telewizyjnych. Kolejnym punktem zwiedzania był Stadion Narodowy, gdzie uczniowie obejrzeli m.in. szatnie piłkarskie.

Uroczystości dożynkowe i odpustowe w Domaniewicach

W dniu 8 września 2017 r. Senator RP Przemysław Błaszczyk miał przyjemność uczestniczyć w uroczystościach w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Domaniewicach. Zgodnie z wieloletnią tradycją, 8 września odbył się odpust parafialny połączony z obchodami dożynek. Punktem kulminacyjnym uroczystości była suma, którą na placu przed sanktuarium odprawił biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. W homilii mówił on m.in. o wyzwaniach, jakie niosą macierzyństwo i ojcostwo. Mówił także o potrzebie rozumienia kultywowanych tradycji.Uroczystości odpustowe w Domaniewicach są jednocześnie połączone z obchodami parafialnych dożynek. Przedstawiciele wsi składali przed ołtarzem m.in. zboża, owoce, warzywa, chleby oraz piękne dożynkowe wieńce. Na koniec mszy chleby zostały rozdzielone pomiędzy licznie zebranych wiernych. 

78. rocznica wybuchu II wojny światowej w Uniejowie

W poniedziałek Senator RP Przemysław Błaszczyk uczestniczył w uroczystościach patriotycznych z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości poprzedziła Msza Św. w kolegiacie w intencji Ojczyzny oraz uczniów rozpoczynających tego dnia nowy rok szkolny. Po zakończeniu Mszy przy pomniku Bohaterów Września 1939 r. został odczytany apel pamięci, złożone zostały wiązanki kwiatów, oddanie salwy honorowej przez Wojskową Asystę Honorową I Dywizjonu Lotniczego z Leźnicy Wielkiej. 

Nowy Rok Szkolny!

Dziś pierwszy dzień nowego roku szkolnego.
Dzieci oraz młodzież powędrowali do swoich szkół, by na nowo, po długim wypoczynku rozpocząć przygodę z nauką.
Senator RP Przemysław Błaszczyk wszystkim uczniom życzy wspaniałego roku szkolnego, wielu radości, a także satysfakcji z pracy, jaką wkładacie w zdobywanie wiedzy!

Wycieczka do Warszawy z wolnego naboru

Zainteresowanie wycieczkami do Warszawy z wolnego naboru jest tak duże, że we wtorek, 29 sierpnia, Senator RP Przemysław Błaszczyk zorganizował kolejny wyjazd. Ponad 50-osobowa grupa Mieszkańców okręgu wyborczego zwiedzanie stolicy rozpoczęła od Telewizji Polskiej. Kolejnym punktem wycieczki był budynek Parlamentu. Następnie Wycieczkowicze udali się na stadion narodowy. Intensywny i pełen pozytywnych wrażeń dzień zakończył spacer po Starym Mieście.

Niedzielne dożynkowanie

Wczorajsza niedziela ( 27 sierpnia 2017 r.) zdecydowanie należała do bardziej pracowitych. A mowa tu o skumulowanej ilości zaproszeń na uroczystości dożynkowe. Na świętach plonów w Nowych Ostrowach, Ciechosławicach gm. Piątek, Górze Świętej Małgorzaty, Wartkowicach oraz Grabowie Senatora RP Przemysława Błaszczyka reprezentowały asystentki Sylwia Prażnowska, Ewelina Niciak, Beata Gawryszczak oraz Milena Skonieczna. Podczas dożynek poświęcono wieńce dożynkowe. Na uroczystościach występowały lokalne zespoły ludowe, nie obyło się również bez przyśpiewek przygotowanych przez mieszkańców gmin. Na każdą z uroczystości przybyło liczne grono mieszkańców i przyjezdnych, pogoda w tym dniu również dopisywała.


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.