Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Rodzina 500+
1050 rocznica Chrztu Polski
2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Rajd rowerowy w biało-czerwonych barwach

2 maja, w Dzień Flagi RP, w Łęczycy odbył się biało-czerwony rajd rowerowy połączony z rodzinnym piknikiem. Wziął w nim udział m.in. Senator RP Przemysław Błaszczyk. Rowerzyści w narodowych barwach wyruszyli na zabezpieczaną przez policję trasę Rowerowego Prologu Ulicznego. Po pokonaniu sześciokilometrowej trasy wszyscy udali się do Parku Miejskiego. Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy, Muzeum, Dom Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Środowiskowy Dom Samopomocy, a także TPD przygotowały tam liczne atrakcje. W warsztatach, konkursach i zabawach brali udział zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy. Wszyscy mogli również skosztować prawdziwej żołnierskiej grochówki.

Tum Jest

1 maja Senator RP Przemysław Błaszczyk wziął udział w II spotkaniu Tum Jest, poświęconym pamięci św. Wojciecha, którego 1020. rocznica  śmierci przypada w tym roku. Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia ważnych wydarzeń historycznych związanych z jednym z głównych patronów Polski. Następnie odbyła się Msza św., na której obecny był Ks. Bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej. Każdy wierny otrzymał w jej trakcie grudę soli z kopalni w Kłodawie na pamiątkę swojej obecności w Tumie. Goście mogli skosztować swojskie jadło z kramów regionalnych. W programie uroczystości znalazły się także m.in. zawierzenie mężczyzn i każdego z obecnych św. Wojciechowi, odmówienie litanii do św. Wojciecha, przygotowanie do obchodów 100. objawień Fatimskich oraz konferencja pt.: „Wojciech – święty świadek Ewangelii”.  

Dzień Polonii i Polaków za Granicą

2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą – polskie święto obchodzone od 2002 roku, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, z inicjatywy Senatu RP – w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc Krajowi w najtrudniejszych momentach.

Według różnych statystyk poza granicami Polski żyje od 15 do 20 milionów Polaków (nie uwzględniając tzw. migracji zarobkowych). Najliczniejsza Polonia znajduje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żyje ponad 10 milionów osób polskiego pochodzenia. Na drugim miejscu znajduje się Brazylia. Mieszka tam prawie 2 miliony takich osób.

Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Tego dnia jednoczymy się z naszymi Rodakami za granicą!

Najmłodsi w stolicy – Przedszkolaki z Piątku i Czernikowa odwiedziły Warszawę

We wtorek, 25 kwietnia, Senator RP Przemysław Błaszczyk miał przyjemność osobiście powitać i oprowadzić po budynku Parlamentu Przedszkolaków z Piątku i Czernikowa – najmłodszą grupę zwiedzających stolicę. Po wizycie w Sejmie i Senacie dzieci wybrały się do TVP, by tam obejrzeć studia nagrań oraz poznać tajniki pracy w telewizji. Następnie prawdziwie piłkarskie emocje wzbudziło w maluchach zwiedzanie stadionu narodowego. W drodze powrotnej wszyscy pięknie odśpiewali „Sto lat” i złożyli życzenia Pani Beacie Mikołajczyk – nauczycielce z Czernikowa, która obchodziła swoje urodziny.

Dziękujemy za przybycie dzielnym Przedszkolakom i zapraszamy na kolejne wycieczki!

Święto Zespołu Szkół nr 1 im. Staszica w Kutnie

25 kwietnia odbyło się XXVIII Święto Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie. Wszystkich uczniów oraz zaproszonych gości powitała wicedyrektor szkoły Pani Małgorzata Żurada. Następnie obchody uroczyście zainaugurował dyrektor Pan Janusz Pawlak, który wręczył nagrody najbardziej zasłużonym w tym roku szkolnym uczniom oraz nauczycielom. Po tym akcencie uroczystość przybrała formę uroczystej gali niczym znane z telewizji Oscary czy Telekamery. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli statuetki w kilku kategoriach dla belfrów i kolegów, którzy wyróżniają się charyzmatyczną osobowością oraz aktywnością. Święto zakończył recital, jaki przygotował profesjonalny zespół muzyczny składający się z uczniów ZS im. Staszica. Na tym znakomitym wydarzeniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka reprezentowała Magdalena Bindas.

XXV Targi Rolne AGROTECHNIKA w Bratoszewicach

W niedzielę, 23 kwietnia, Senator RP Przemysław Błaszczyk brał udział w XXV Targach Rolnych AGROTECHNIKA, które odbywały się przez weekend w Bratoszewicach. Na terenach wystawowych można było obejrzeć ciągniki i inne maszyny rolnicze, kotły CO, kolektory słoneczne, kamienie, rośliny, wyroby artystów ludowych itp. W tym roku organizatorzy świętowali XXV-lecie Targów.

Konkurs "Polski Parlament i Unia Europejska okiem Młodego Obywatela" rozstrzygnięty!

20 kwietnia rozstrzygnęliśmy konkurs „Polski Parlament i Unia Europejska okiem Młodego Obywatela”. Jury w składzie: Beata Gawryszczak, Ewelina Niciak, Magdalena Bindas, Anna Matusiak oraz Natalia Gawryszczak miało bardzo trudny wybór, gdyż uczestnicy przyłożyli się do pracy, a temat został obficie wyczerpany. W każdej szkole wyłoniliśmy trzech zwycięzców. Laureatami zostali...

Szkoła Podstawowa w Kadzidłowej odwiedziła stolicę

W środę, 19 kwietnia, stolicę odwiedzili kolejni goście, a byli nimi uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. M. Koszutskiej w Kadzidłowej.

Pierwszym punktem wycieczki zorganizowanej przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka był budynek Parlamentu, w którym uczestnicy zapoznali się z pracą senatorów i posłów. Następnie uczniowie odwiedzili Telewizję Polską i  przekonali się, jak realizowane są znane programy TVP. Później przyszedł czas na pokazy strażaków pracujących w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, co sprawiło dużą frajdę, gdyż można było osobiście puszczać wodę z węża, wsiąść do wozu strażackiego czy przymierzyć kurtkę i hełm strażaków. Ostatnim punktem podróży po Warszawie było zwiedzenie Stadionu Narodowego i przejście tzw. trasą piłkarza.

Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni pomimo zmęczenia.

Dziękujemy bardzo za tę wycieczkę i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych!

Szkoła Podstawowa w Kiernozi z wizytą w Warszawie

We wtorek, 18 kwietnia, uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Kiernozi wybrali się na wycieczkę do stolicy zorganizowaną przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka.

Grupa zwiedziła Sejm i Senat, gdzie mogła zapoznać się ze szczegółami pracy parlamentarzystów. Następnie uczestnicy obejrzeli zakamarki TVP, w których przekonali się m.in. jak wygląda nagrywanie programów telewizyjnych. Kolejnym punktem zwiedzania był Zamek Królewski, na którym uczniowie odbyli niezapomnianą lekcję historii. Na koniec grupa pomodliła się na Powązkowskim Cmentarzu Wojskowym przy grobach zasłużonych Polaków.

Dziękujemy serdecznie za wycieczkę i zapraszamy do dalszej współpracy!

Święto palanta w Grabowie

Jak co roku, dzień po Świętach Wielkanocnych Senator RP Przemysław Błaszczyk uczestniczył w święcie palanta – wydarzeniu, dzięki któremu Grabów jest rozpoznawalny w całej Polsce, a nawet za granicą :) gra będąca prototypem amerykańskiego baseballa każdego roku przyciąga tłumy widzów oraz graczy. Tak było również w tegoroczny poświąteczny wtorek.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św., po której wszyscy zebrani przemaszerowali pod Urząd Gminy, gdzie wójt Tomasz Pietrzak przekazał klucze otwierające święto. Następnie impreza przeniosła się na pl. T. Kościuszki. Wystąpiła tam orkiestra dęta z mażoretkami oraz młodzieżowa sekcja orkiestry dętej. Później dla gości zagrał zespół Nextrim.

Kluczowym momentem tego dnia była oczywiście gra w palanta. Najpierw pokazowy mecz rozegrała młodzież szkolna, później przed zebranymi gośćmi wystąpili członkowie klubu palanta oraz zaproszeni goście z ŁKS Cyprzanów.

Pomimo niesprzyjającej pogody atmosfera rozgrywek była prawdziwie mistrzowska :)

fot. mojaleczyca.pl


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.