Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Jubileusz 100-lecia OSP w Wieleninie

16 lipca miały miejsce uroczystości związane z Jubileuszem 100-lecia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieleninie. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka na święcie tym obecna była i przekazała pamiątkową tabliczkę Magdalena Bindas.

Wycieczka do Warszawy z wolnego naboru

11 lipca odbyła się zorganizowana przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka wycieczka do Warszawy z wolnego naboru, na którą zgłosiło się mnóstwo chętnych Mieszkańców powiatu łęczyckiego i kutnowskiego, począwszy od Maluchów aż do Osób dojrzałych, acz młodych duchem ;) zwiedzanie stolicy rozpoczęło się od obejrzenia gmachu Parlamentu i poznania historii oraz zasad funkcjonowania władzy ustawodawczej w Polsce. Następnie grupa Wycieczkowiczów przemieściła się do Telewizji Polskiej, gdzie każdy mógł dowiedzieć się ciekawostek na temat znanych i lubianych programów TVP, jak i samej pracy w telewizji. Kolejną atrakcją było zwiedzenie stadionu narodowego i przejście tzw. trasą piłkarskich emocji. Dzień w stolicy zakończył się wspólnym obiadem, a następnie powrotem „wesołym autobusem”, czyli śpiewami, wierszykami i żartami, w których wykonywanie włączyła się znaczna część grupy. Dziękujemy Państwu serdecznie za wyjazd i zapraszamy do udziału w kolejnych!

Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi w Uniejowie

9 lipca przy Termach Uniejów odbyły się czwarte Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów.

Organizatorami zawodów byli: Urząd Miasta w Uniejowie,  P.G.K. TERMY UNIEJÓW Spółka z o. o. w Uniejowie,  Wielkopolski Związek Hodowców Koni oraz Stadnina Koni Brzeziny –  Mariusz Pęcherzewski.

Zawody rozpoczął przejazd zawodników ulicami miasta ze sztandarem Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni, pod patronatem którego odbywała się impreza. Zawodnicy startowali w czterech podstawowych kategoriach: dorośli w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi i parokonnymi, oraz dorośli w powożeniu zaprzęgami kucy pojedynczymi i zaprzęgami kucy w parach. Dodatkowo odbyły się przejazdy młodzieży do lat 18 w zaprzęgach kucy.

Otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek. Na specjalnym utworzonym parkurze wykonano 37 przejazdów. Dystans, jaki miały do pokonania zaprzęgi wynosił 470 m, wyznaczone tempo 240 m/min, przewidziana norma czasu 1,58 min.  Podczas przejazdów liczyło się: wytrenowanie, zwinność, prędkość przejazdu oraz zdobycie jak najmniejszej liczby punktów karnych. Po rozgrywkach Senator RP Przemysław Błaszczyk wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta w Uniejowie Januszem Kosmalskim oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Uniejowie Sławomirem Goszczykiem wręczył nagrody Zwycięzcom i udekorował konie.

Na imprezie tej Senator Błaszczyk był obecny dzięki zaproszeniu Pana Mariusza Pęcherzewskiego, za co serdecznie dziękujemy!

Poświęcenie i przekazanie nowego wozu strażackiego dla OSP w Topoli Królewskiej

W sobotę, 8 lipca, w Topoli Królewskiej odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego wozu ratowniczo–gaśniczego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Topoli Królewskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji strażaków, odprawioną w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła, przez proboszcza parafii ks. Kamila Leśniewskiego. Po Mszy wszyscy udali się na plac przed kościołem, gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie samochodu, którego Senator RP Przemysław Błaszczyk wraz z Panią Katarzyną Rogozińską, został „rodzicem chrzestnym”. Uroczystości poprowadził Prezes OSP Topola Królewska Pan Mirosław Wiśniewski, który podkreślił, iż otrzymany samochód jest efektem starań wielu osób i instytucji oraz wyraził w imieniu wszystkich druhów OSP wdzięczność i serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania dla jednostki samochodu pożarniczego. Wśród instytucji, które wspomogły finansowo zakup wozu znalazły się: Urząd Gminy w Łęczycy, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Środki te w dużej mierze udało się pozyskać dzięki osobistemu zaangażowaniu Senatora Przemysława Błaszczyka. Po wystąpieniu Prezesa OSP Topola Królewska nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i przekazanie wozu Jednostce. Na ręce Prezesa OSP kluczyki do nowego wozu wręczył Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński. 

Wystąpienie Donalda Trumpa w Polsce

W dniu 6 lipca grono Mieszkańców z okręgu wyborczego Senatora RP Przemysława Błaszczyka wzięło udział w wiekopomnym wydarzeniu: wystąpieniu prezydenta USA Donalda Trumpa oraz pikniku z polskimi i amerykańskimi żołnierzami w Warszawie. Polska jest pierwszym krajem w Europie, który odwiedził prezydent USA. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w wyjeździe!

Noc świętojańska w Sobótce

W niedzielę, 2 lipca wieczorem, Senator RP Przemysław Błaszczyk obejrzał występy i wziął udział w świętowaniu nocy świętojańskiej w Sobótce. Program wydarzenia był bardzo bogaty: od występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sobótce, przez koncerty kilku zespołów, aż po pokazy rycerskie, inscenizację nad rzeką Rgilówką i zawody sportowe. Ponadto w czasie trwania festynu odbywała się zbiórka pieniędzy na plac zabaw dla dzieci z SP w Sobótce. Wieczór zakończyło tradycyjne puszczanie wianków na rzekę. Dziękujemy za dobrą zabawę!

90-lecie OSP w Zaborowie

W niedzielę, 2 lipca, Senator RP Przemysław Błaszczyk uczestniczył w obchodach 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborowie. Po Mszy św., uroczystym przemarszu Strażaków i powitaniu zasłużeni dla OSP Zaborów otrzymali złote, srebrne i brązowe odznaki strażackie. Uroczystość zakończyło wspólne biesiadowanie. Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę! 

Poświęcenie Urzędu Gminy w Witoni

W niedzielę, 2 lipca, Senator RP Przemysław Błaszczyk miał przyjemność uczestniczyć w uroczystości poświęcenia i otwarcia nowego budynku Urzędu Gminy w Witoni, połączonej z obchodami 70-lecia LKS „Witonianka” oraz corocznym świętem „Jak pszczoły do ula”. Poświęcenia lokalu Urzędu Gminy dokonał sam Biskup Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, który następnie odprawił Mszę św. w intencji witonian. Następnie miały miejsce przemówienia zaproszonych gości, a po nich część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Witoni.  

Ursus Demo Tour w Wiciu

Niedzielne popołudnie 25 czerwca Senator RP Przemysław Błaszczyk miał przyjemność spędzić na Ursus Demo Tour w Wiciu w powiecie łowickim. W ramach imprezy przekazał on list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela i odznaczył wraz z posłem Markiem Matuszewskim zasłużonych producentów rolnych odznaką honorową "Zasłużony dla Rolnictwa". Ponadto Pan Tomasz Nowicki - Dyrektor Regionalny KRUS w Łodzi wręczył strażakom OSP Wicie torbę ratownictwa przedmedycznego.
W imprezie uczestniczyło kilkaset osób, które mogły zapoznać się z działaniem maszyn rolniczych, wziąć udział w konkursach dla dzieci i dorosłych, skosztować produktów OSM w Łowiczu i posłuchać Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Wicie. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Waldemarowi Wojciechowskiemu za tak znakomite zorganizowanie imprezy promocyjnej.

50. rocznica Milenium Chrztu Polski w Tumie

25 czerwca Senator RP Przemysław Błaszczyk wraz z małżonką brał udział w uroczystościach 50. rocznicy Milenium Chrztu Polski (11.06.1967 – 25.06.2017) oraz 50. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II (ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły) i sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego w Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej i Św. Aleksego w Tumie.
Msza święta dziękczynna została odprawiona pod przewodnictwem jego eminencji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Krakowskiej, sekretarza papieża św. Jana Pawła II w latach 1978-2005. Natomiast homilię wygłosił ks. Abp Henryk Muszyński – Prymas senior.
W uroczystościach brał również udział Wicemarszałek Senatu prof. Michał Seweryński.


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.