Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Rodzina 500+
1050 rocznica Chrztu Polski
2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Odsłonięcie Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Łodzi

19 maja Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi w intencji świętej pamięci Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego jego małżonki Marii oraz osób, które 10 kwietnia 2010 roku polegli w Katastrofie Smoleńskiej rozpoczęły się uroczystości odsłonięcia Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Łodzi. Mszę Św. celebrował Arcybiskup Marek Jędraszewski - pomysłodawca łódzkiego monumentu. Pomnik odsłonił Prezes PiS Jarosław Kaczyński. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rządu m.in. Wicepremier prof. Piotr Gliński, Minister Antoni Macierewicz, a także parlamentarzyści z regionu: Wicemarszałek Senatu RP prof. Michał Seweryński, Senator RP Przemysław Błaszczyk, Senator RP Maciej Łuczak oraz Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski.

Nagrody za udział w konkursie "Polski Parlament i Unia Europejska okiem Młodego Obywatela"

Ewelina Niciak i Magdalena Bindas w imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka odwiedziły już kilkanaście szkół, by rozdać dyplomy i nagrody oraz podziękować za udział w konkursie „Polski Parlament i Unia Europejska okiem Młodego Obywatela”, zorganizowanym przez biuro Senatora Błaszczyka. Przypomnijmy, że wzięło w nim udział ponad 600 uczniów z 43 placówek edukacyjnych z powiatów: łęczyckiego, łowickiego, kutnowskiego i poddębickiego.

Uczniowie ze Świnic Warckich zwiedzili Warszawę

We wtorek, 16 maja, Senator RP Przemysław Błaszczyk gościł w Senacie grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Świnicach Warckich.

Senator Błaszczyk powitał i oprowadził Gości po Parlamencie, opowiadając o swojej pracy. Następnie zwiedzający udali się do TVP, gdzie obejrzeli różne studia nagrań. Później nadszedł czas na przeżycie piłkarskich emocji, których można było doznać na stadionie narodowym. Ostatnim punktem wycieczki stała się Szkoła Główna Służby Pożarniczej, w której uczniowie mogli spróbować pracy na prawdziwym symulatorze wypadków strażackich, zobaczyć jak przyjmowane są zgłoszenia w punkcie alarmowym czy zapoznać się z działaniem sprzętu strażaków.
Dziękujemy serdecznie za wyjazd i zapraszamy do dalszej współpracy!

Nawiedzenie Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w parafii Siedlec

W niedzielę, 14 maja, do rodzinnej parafii Senatora RP Przemysława Błaszczyka pw. św. Marcina w Siedlcu przybył Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, który peregrynuje po całej diecezji łowickiej. Parafianie i goście witali Maryję z wielką radością. Mszę św. odprawił Ks. Bp Wojciech Osial. Następnie rozpoczęło się całonocne czuwanie przy Matce Bożej.

200-lecie stadniny koni w Janowie Podlaskim

W sobotę, 13 maja, Senator RP Przemysław Błaszczyk wziął udział w uroczystościach z okazji Jubileuszu 200-lecia utworzenia stadniny koni w Janowie Podlaskim.

Gimnazjum z Żychlina z wizytą w stolicy

W poniedziałek, 8 maja, z samego rana grupa młodzieży z Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Żychlinie wybrała się na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Pierwszym punktem zwiedzania był budynek Sejmu i Senatu RP, gdzie gimnazjaliści przypomnieli sobie najważniejsze wiadomości dotyczące polskiego prawa wyborczego i władzy, poznawane na lekcjach historii oraz WOS-u. Następnie młodzież poznała zakamarki i zacne komnaty Zamku Królewskiego w Warszawie, poszerzając historyczne wiadomości, szczególnie o ostatnim królu Polski – Stanisławie Auguście Poniatowskim. Na koniec grupa odwiedziła Telewizję Polską, gdzie dowiedziała się, jak powstają znane programy emitowane w TVP.

Dziękujemy gorąco za wyjazd i zapraszamy do dalszej współpracy!

90-lecie OSP Spycimierz

W niedzielę, 7 maja, Senator RP Przemysław Błaszczyk uczestniczył w obchodach 90-lecia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Spycimierzu połączonych z poświęceniem i przekazaniem nowego sztandaru oraz obchodami Gminnego Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji strażaków, po niej odbył się przegląd pododdziałów, podniesienie flagi państwowej na maszt, poświęcenie nowego sztandaru oraz wręczenie odznaczeń.

Konkurs taneczny "Mój jest ten kawałek podłogi"

W sobotę odbył się IX Otwarty Konkurs Taneczny „Mój jest ten kawałek podłogi”, zorganizowany przez Dom Kultury w Łęczycy. Jak co roku, zmagania przyciągnęły mnóstwo uczestników z całego województwa, pragnących zaprezentować swoje taneczne zdolności. Zostali oni podzieleni na trzy kategorie wiekowe: do 11 lat, 12-15 lat oraz powyżej 16 lat. Oprócz solistów zaprezentowały się także zespoły. Senator RP Przemysław Błaszczyk ufundował nagrody rzeczowe dla solistów, którzy zajęli I miejsce: Gabrieli Lemieszek z Street Dance Studio Kutno, Martyny Budynek z MDK w Zduńskiej Woli oraz Anny Laurysiewicz z MDK w Zduńskiej Woli. W imieniu Senatora Błaszczyka zmagania oglądała oraz wręczyła nagrody Laureatom Magdalena Bindas.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kutnie

W piątek, 5 maja, Senator RP Przemysław Błaszczyk miał przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie, który objął swoim patronatem. Uroczystości rozpoczął Marsz Godności, którego finałem było dotarcie na plac Marsz. J. Piłsudskiego. Tam po powitaniu wszystkich zebranych gości przez Pana Jerzego Plichtę, Przewodniczącego Zarządu Koła, rozpoczęły się występy osób niepełnosprawnych z całego województwa. Następnie dzieci mogły wspólnie pobawić się magią, do czego zaprosił je iluzjonista. Kolejnym punktem imprezy były koncerty znanych gwiazd. Honorowy patronat nad uroczystością objęła Pani Beata Kempa Minister Członek Rady Ministrów Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie na tę piękną uroczystość i zapewniamy o chęci dalszej owocnej współpracy!

Regionalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Obchody Konstytucji 3 Maja w Kutnie tradycyjnie rozpoczęły się wywieszeniem flagi na maszt oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Ogromne wrażenie zrobiło na zgromadzonych biało-czerwone konfetti, wystrzelone z kilku armat. Po części oficjalnej przyszedł czas na pokazy taneczne, przygotowane przez kutnowskich przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Najmłodsi, ubrani w barwne ludowe stroje, zaprezentowali krakowiaka, natomiast starsze dzieci zatańczyły tradycyjnego poloneza. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie. Na uroczystościach obecny był Senator RP Przemysław Błaszczyk.

W Uniejowie obchody rozpoczęły się od przemarszu delegacji na uniejowski rynek, gdzie miała miejsce krótka uroczystość. Po odegraniu hymnu państwowego delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Września 1939 r. Oficjalne uroczystości zakończyła Msza Święta w intencji Ojczyzny. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka w obchodach uczestniczyła jego żona Monika Kilar-Błaszczyk.


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.