Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

78. rocznica wybuchu II wojny światowej w Uniejowie

W poniedziałek Senator RP Przemysław Błaszczyk uczestniczył w uroczystościach patriotycznych z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości poprzedziła Msza Św. w kolegiacie w intencji Ojczyzny oraz uczniów rozpoczynających tego dnia nowy rok szkolny. Po zakończeniu Mszy przy pomniku Bohaterów Września 1939 r. został odczytany apel pamięci, złożone zostały wiązanki kwiatów, oddanie salwy honorowej przez Wojskową Asystę Honorową I Dywizjonu Lotniczego z Leźnicy Wielkiej. 

Nowy Rok Szkolny!

Dziś pierwszy dzień nowego roku szkolnego.
Dzieci oraz młodzież powędrowali do swoich szkół, by na nowo, po długim wypoczynku rozpocząć przygodę z nauką.
Senator RP Przemysław Błaszczyk wszystkim uczniom życzy wspaniałego roku szkolnego, wielu radości, a także satysfakcji z pracy, jaką wkładacie w zdobywanie wiedzy!

Wycieczka do Warszawy z wolnego naboru

Zainteresowanie wycieczkami do Warszawy z wolnego naboru jest tak duże, że we wtorek, 29 sierpnia, Senator RP Przemysław Błaszczyk zorganizował kolejny wyjazd. Ponad 50-osobowa grupa Mieszkańców okręgu wyborczego zwiedzanie stolicy rozpoczęła od Telewizji Polskiej. Kolejnym punktem wycieczki był budynek Parlamentu. Następnie Wycieczkowicze udali się na stadion narodowy. Intensywny i pełen pozytywnych wrażeń dzień zakończył spacer po Starym Mieście.

Niedzielne dożynkowanie

Wczorajsza niedziela ( 27 sierpnia 2017 r.) zdecydowanie należała do bardziej pracowitych. A mowa tu o skumulowanej ilości zaproszeń na uroczystości dożynkowe. Na świętach plonów w Nowych Ostrowach, Ciechosławicach gm. Piątek, Górze Świętej Małgorzaty, Wartkowicach oraz Grabowie Senatora RP Przemysława Błaszczyka reprezentowały asystentki Sylwia Prażnowska, Ewelina Niciak, Beata Gawryszczak oraz Milena Skonieczna. Podczas dożynek poświęcono wieńce dożynkowe. Na uroczystościach występowały lokalne zespoły ludowe, nie obyło się również bez przyśpiewek przygotowanych przez mieszkańców gmin. Na każdą z uroczystości przybyło liczne grono mieszkańców i przyjezdnych, pogoda w tym dniu również dopisywała.

XIX Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Łęczycy

20 sierpnia b.r. Senator RP Przemysław Błaszczyk uczestniczył w wydarzeniu bardzo charakterystycznym dla naszego miasta Łęczycy - XIX Międzynarodowym Turnieju Rycerskim na Zamku Królewskim. W tym roku można było podziwiać brawurowe walki konne, efektowne pojedynki piesze, popisy łuczników konnych, pokazy ptaków drapieżnych oraz broni palnej piechoty burgundzkiej. Oprócz widowisk przygotowano zabawy dla publiczności, a także liczne stoiska rzemieślnicze i stoiska z potrawami kuchni staropolskiej. Wczoraj Senator RP Przemysław Błaszczyk odwiedził również Archikolegiatę w Tumie, gdzie Pani przewodnik opowiedziała o kościele wzniesionym w XII wieku. Kościół w Tumie należy do najlepszych przykładów architektury romańskiej w Polsce.

Święto Policji oraz otwarcie nowego budynku KPP w Poddębicach

8 sierpnia b.r. w Poddębicach odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji oraz oddaniem do użytku nowo powstałego budynku Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński oraz poddębicki Komendant Powiatowy insp. Krzysztof Kotkowski. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom komendy, poświęcony został również nowy radiowóz. Po uroczystym apelu Komendant Wojewódzki insp. Andrzej Łapiński oraz komendant powiatowy insp. Krzysztof Kotkowski po poświęceniu nowej siedziby komendy odebrali z rąk wykonawcy symboliczne klucze. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka na uroczystościach obecna była Ewelina Niciak - dyrektor biura Senatora RP Przemysława Błaszczyka.

Wiceminister Rozwoju z wizytą w Łęczycy

W dniu 7 sierpnia b.r. Senator RP Przemysław Błaszczyk miał przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panem Jerzym Kwiecińskim - sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, pełnomocnikiem premiera do spraw funduszy europejskich i rozwoju regionalnego. W trakcie spotkania omówiono potrzeby Łęczycy w zakresie inwestycji, koniecznych do realizacji, aby poprawić warunki życia mieszkańców oraz ożywić miasto pod względem gospodarczym i społecznym.

konferencja ,,Wzmacniamy polskie rolnictwo"

W piątek na zaproszenie Wojewody Lubuskiego Pana Władysława Dajczaka Senator RP Przemysław Błaszczyk uczestniczył w ostatniej konferencji z cyklu "Wzmacniamy polskie rolnictwo", jaka miała miejsce tym razem w Gorzowie Wielkopolskim. Konferencje te organizowane były we wszystkich województwach w Polsce. Głównym ich celem było przedstawienie programu działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W Gorzowie poza Ministrem Rolnictwa Krzysztofem Jurgielem obecna była również pani Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która mówiła o wpływie polityki społecznej na rozwój wsi i poprawę życia na terenach wiejskich. Pani Minister przedstawiła także informacje dotyczące realizacji na wsi programu Rodzina 500+. SEnator RP Przemysław Błaszczyk serdecznie dziękuje za zaproszenie na konferencję Panu Władysławowi Dajczakowi !

Święto Policji w Łęczycy

We wtorek, 25 lipca, przed Komendą Powiatową Policji w Łęczycy odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Wszystkich zebranych gości powitał Komendant – podinsp. Zbigniew Gruszczyński. Następnie wręczono policjantom i policjantkom nominacje na wyższe stopnie oraz wyróżniono ich za specjalne zasługi i osiągnięcia. Pracownicy komendy w Łęczycy otrzymali także pamiątki od zaproszonych gości. Po przemówieniach delegacje i goście złożyli wieńce przy tablicy upamiętniającej pomordowanych przez NKWD w Katyniu komendantów łęczyckiej policji. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka na uroczystościach była obecna Magdalena Bindas.

Kolonie letnie w Stegnie

W tym roku Senator RP Przemysław Błaszczyk organizował dwa turnusy kolonii letnich w Stegnie. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego ponad pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci wyruszyła na I turnus. W trakcie pobytu dzieci miały szansę zwiedzić okoliczne zabytki, miejscowości, a także integrować się przy wspólnych zabawach. W przedostatnim dniu Senator Błaszczyk miał przyjemność dołączyć do kolonistów. II turnus rozpoczął się 7 lipca. Młodzież przywitał nad morzem Senator Przemysław Błaszczyk. Pogoda i słoneczko dopisały Uczestnikom wypoczynku. Dziękujemy za udział wszystkim Dzieciakom! 


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.