Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Ursus Demo Tour w Wiciu

Niedzielne popołudnie 25 czerwca Senator RP Przemysław Błaszczyk miał przyjemność spędzić na Ursus Demo Tour w Wiciu w powiecie łowickim. W ramach imprezy przekazał on list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela i odznaczył wraz z posłem Markiem Matuszewskim zasłużonych producentów rolnych odznaką honorową "Zasłużony dla Rolnictwa". Ponadto Pan Tomasz Nowicki - Dyrektor Regionalny KRUS w Łodzi wręczył strażakom OSP Wicie torbę ratownictwa przedmedycznego.
W imprezie uczestniczyło kilkaset osób, które mogły zapoznać się z działaniem maszyn rolniczych, wziąć udział w konkursach dla dzieci i dorosłych, skosztować produktów OSM w Łowiczu i posłuchać Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Wicie. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Waldemarowi Wojciechowskiemu za tak znakomite zorganizowanie imprezy promocyjnej.

50. rocznica Milenium Chrztu Polski w Tumie

25 czerwca Senator RP Przemysław Błaszczyk wraz z małżonką brał udział w uroczystościach 50. rocznicy Milenium Chrztu Polski (11.06.1967 – 25.06.2017) oraz 50. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II (ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły) i sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego w Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej i Św. Aleksego w Tumie.
Msza święta dziękczynna została odprawiona pod przewodnictwem jego eminencji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Krakowskiej, sekretarza papieża św. Jana Pawła II w latach 1978-2005. Natomiast homilię wygłosił ks. Abp Henryk Muszyński – Prymas senior.
W uroczystościach brał również udział Wicemarszałek Senatu prof. Michał Seweryński.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 r. w imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka w uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych uczestniczyła Dyrektor biura Ewelina Niciak. Jak co roku rozdano dyplomy, świadectwa oraz nagrody książkowe za najlepsze wyniki w nauce.

Nie zabrakło również nagród za najwyższą frekwencję oraz za konkursy, w których uczestniczyli uczniowie. Z kolei w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. J. Grodzkiej w Łęczycy w imieniu Senatora Błaszczyka wzięła udział Magdalena Bindas.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

Kolonie letnie - informacje

Zapraszamy!

Zwycięzcy konkursu o polskim Parlamencie i Unii Europejskiej na wycieczce w Warszawie

W poniedziałek, 19 czerwca, zacne grono Uczniów, którzy są Laureatami konkursu „Polski Parlament i Unia Europejska okiem Młodego Obywatela”, zorganizowanego przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka, wraz z Opiekunami zwiedziło Warszawę. Pierwszym punktem wycieczki była Telewizja Polska, w której wszyscy mogli obejrzeć studia nagrań znanych programów, a także przekonać się na własne oczy, jak realizowana jest bajka Domisie. Następnie, po obiedzie w restauracji sejmowej i zwiedzeniu Parlamentu, Senator Przemysław Błaszczyk osobiście wręczył Zwycięzcom podpisane przez niego oraz Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego dyplomy oraz upominki. Ostatnim punktem zwiedzania był ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Dziękujemy bardzo za udział zarówno w konkursie, jak i w wycieczce! Jak widać, warto angażować się w tego typu inicjatywy, do czego zachęcamy!

Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Targi Rolne w Bratoszewicach

W miniony weekend Senator RP Przemysław Błaszczyk brał udział w XIX Wojewódzkiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych oraz Targach Rolnych ”W sercu Polski” w Bratoszewicach, na których obecny był także Pan Ryszard Zarudzki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Otwarcie fabryki JTI w Gostkowie

W środę, 14 czerwca, miało miejsce uroczyste Otwarcie Fabryki Tytoniu połączone z 10-leciem istnienia Firmy JTI Polska w Gostkowie. Po uroczystej prezentacji dokonań Pracowników wszyscy goście mogli zwiedzić gmach i zobaczyć, jak funkcjonuje fabryka. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka na uroczystościach były obecne Ewelina Niciak i Magdalena Bindas.

Nagrody w Łowiczu

We wtorek, 13 czerwca, Magdalena Bindas w imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka wręczyła nagrody Laureatom konkursu „Polski Parlament i Unia Europejska okiem Młodego Obywatela” w Łowiczu. Zostali nagrodzeni Wychowankowie następujących placówek: Przedszkola w Sobocie, Przedszkola nr 7 w Łowiczu, Przedszkola nr 10 w Łowiczu oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Łowiczu. Serdeczne gratulacje!

XIX Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich

11 czerwca w Świnicach Warckich odbył się XIX Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego. Wzięło w nim udział 10 Jednostek działających przy lokalnych OSP: Góra Św. Małgorzaty, Mazew, Piątek, Pruszki, Stemplew, Świnice Warckie, Witonia, Tum, Grodzisko, Gmina Łęczyca. Po koncercie każda z orkiestr otrzymała w nagrodę wybrany instrument muzyczny. Poziom zaprezentowany przez wszystkie Jednostki był naprawdę wysoki i godny podziwu. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka występów wysłuchała Ewelina Niciak.

Piknik rodzinny w Topoli Królewskiej

W niedzielę, 11 czerwca, w Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej odbywał się piknik rodzinny. Każda klasa, począwszy od 3-letnich przedszkolaków, miała okazję zaprezentować na scenie swoje zdolności taneczno-wokalne. Ponadto goście mogli zobaczyć, jak trenuje się karate. Oprócz prezentacji uczniów uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w loterii fantowej, zabawach zorganizowanych przez animatorki, obejrzeć wozy służb mundurowych czy zakosztować atrakcji wesołego miasteczka. Piknik przyciągnął całe rodziny, a dobrej zabawie sprzyjała piękna pogoda. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka była tam obecna Magdalena Bindas.


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.