Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Wycieczka do Warszawy 9 lipiec

9 lipca na zaproszenie Senatora RP Przemysława Błaszczyka do Warszawy pojechała grupa mieszkańców z powiatu łęczyckiego i kutnowskiego. Harmonogram był bardzo napięty, jednak udało się w 100% zrealizować plan wycieczki. Wizyta w Sejmie i Senacie otworzyła dzień zwiedzania szczególnych miejsc naszej stolicy. Kolejnym przystankiem była Telewizja Polska na ul. Woronicza 17. Stamtąd udaliśmy się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie rozdzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy Belweder oraz Łazienki Królewskie. Na chwilę wytchnienia wstąpiliśmy na warszawską starówkę, gdzie posileni ciepłym obiadem mogliśmy udać się na zakończenie całego dnia w Warszawie i odwiedzić Cmentarz Powązkowski. Oddana cześć ofiarom smoleńskim oraz spacer Aleją Zasłużonych wprawił wszystkich uczestników w melancholijny nastrój, spokój i głęboką zadumę. 
Dziękuję za przyjęcie zaproszenia oraz miłą atmosferę podczas wspólnego zwiedzania serca naszego kraju.

Kolonie Stegna 2018

4 lipca wyruszyła pierwsza grupa dzieci i młodzieży na kolonie współorganizowane przez Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Turnus w Stegnie potrwa do 14 lipca.
Życzymy spokojnej i bezpiecznej podróży.

Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z województwa łódzkiego z Premierem Mateuszem Morawieckim

3 lipca odbyło się spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z województwa łódzkiego z Premierem Mateuszem Morawieckim, podczas którego omówione zostały najważniejsze sprawy regionu. Senator RP Przemysław Błaszczyk podnosił m. in. potrzebę zabezpieczenia środków w celu utylizacji składowiska odpadów niebezpiecznych w Zgierzu. Niestety przez poprzednie rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie zrobiono nic w tym celu. 
Podobnie jak Marszałek Województwa Łódzkiego zawsze bezsilni, aby pomóc mieszkańcom Zgierza w pozbyciu się jednej z największych bomb ekologicznych w Polsce.
Zgodnie ustaliliśmy z Premierem Mateuszem Morawieckim, iż sprawa jest pilna i podejmowane działania rządu Prawa i Sprawiedliwości doprowadzą do likwidacji składowiska.

Fot. D. Kubiak

Wmurowanie kamienia węgielnego

2 lipca Senator RP Przemysław Błaszczyk uczestniczył w uroczystości wmurowani kamienia węgielnego pod budowę nowego budynku techniczno-biurowego w łódzkim oddziale Zakładu Gazowniczego. Nowy budynek powstaje przy ul. Targowej 18 w Łodzi i już za rok po oddaniu go do użytku ma w nim znaleźć zatrudnienie 180 osób.

Jubileusz 100 lat OSP w Łęce

W dniu 1 lipca w naszym województwie świętowano kolejny jubileusz 100 lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęce. W uroczystościach uczestniczył  Senator RP Przemysław Błaszczyk wraz z innymi zaproszonymi gośćmi.

Uroczystość poświęcenia sztandaru Rejonowego Koła Pszczelarzy w Łęczycy.

1 lipca w Witoni odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Rejonowego Koła Pszczelarzy w Łęczycy. Senator RP Przemysław Błaszczyk osobiście dokonał symbolicznego wbicia gwoździa. Podczas festynu odbyły się występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witoni oraz Orkiestry Dętej miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jubileusz 100-lat w Pilaszkowie

W sobotę 30 czerwca w Pilaszkowie swój jubileusz 100-lat istnienia świętowała miejscowa jednostka OSP. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Mszą św. w intencji druhów i druhen oraz mieszkańców podłowickiej miejscowości. Podczas części oficjalnej wręczono wiele odznaczeń i wyróżnień. Był też czas na gratulacje i podziękowania od zaproszonych gości. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka w obchodach jubileuszu brała udział Dyrektor biura Anna Straszewska. Atrakcją był pokaz działań strażaków w akcji symulowanego zdarzenia drogowego.

Warszawa Radni Daszyna

W dniu 26 czerwca na zaproszenie Senatora RP Przemysława Błaszczyka do Warszawy przyjechali radni Gminy Daszyna. Możliwość zaiedzania Tajemniczego Belwederu, urokliwych Łazienk Królewskich, Sejm i Senat oraz Starego Miasta wprawiła wszystkich w niesamowicie dobry nastrój. Usmiech pojawiający się na twarzach uczestników wycieczki cieszy najbardziej, wspomnienia z tego dnia na długo zostana w pamięci Radnych gminy Daszyna.

Wycieczka do Warszawy Szkoła Kłódna

25 czerwca kolejna szkoła skorzystała z zaproszenia do Stolicy od Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłódnej zwiedzili Parlament, TVP oraz warszawską starówkę. Pomimo deszczowej aury humory wszystkim dopisywały. Opiekę nad grupą sprawowała Dyrektor biura - Anna Straszewska
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczestników wycieczki.

Cross Fit Kutno Challenge "Miasto w ruchu".

W dniu 24 czerwca w Kutnie, pomimo niesprzyjającej pogody i opadów deszczu, odbyła się impreza Cross Fit Kutno Challenge "Miasto w ruchu". W zawodach oprócz kilkudziesięciu dorosłych biegaczy zawodowców i amatorów w biegu z przeszkodami wystartowało również bardzo dużo dzieci i młodzieży. Nagrody, przekazane przez Senatora RP Przemysława Błaszczyka dla najlepszych biegaczy wręczyła Pani Anna Straszewska Dyrektor biura.


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.