Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Kurier senacki

Zapraszamy do lektury ! 

Stowarzyszenie Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Górze św. Małgorzaty na wycieczce w stolicy

W dniu 02.10.2017r. Stowarzyszenie Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Górze św. Małgorzaty uczestniczyło w wycieczce do stolicy zorganizowanej przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka.
Pierwszym punktem wycieczki był Pałac Prezydencki, gdzie wycieczkowicze zobaczyli m.in. Okrągły Stół, Salę Bankietową oraz kaplicę. Następnie udali się do TVP, aby przekonać się jak wygląda praca w telewizji. Seniorzy odwiedzili także Sejm i Senat, gdzie z pomocą przewodnika zwiedzili kompleks budynków oraz sale posiedzeniowe. Ostatnim punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Tam grupa zwiedziła obiekt na trasie „ Piłkarskie Emocje” oraz szatnie piłkarskie.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łęczycy na wycieczce w Warszawie

W dniu 26.09.2017r. uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy wybrali się na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka.
Grupa odwiedziła Sejm i Senat, gdzie mogła zapoznać się z pracą parlamentarzystów, oraz zwiedzić z udziałem przewodnika m.in. sale obrad. Następnym punktem wycieczki była telewizja TVP, w której uczniowie zobaczyli studia telewizyjne oraz muzeum. 
Wycieczkowicze odwiedzili także Stadion Narodowy w którym ujrzeli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy.

Agro Show Bednary

W niedzielę, 24 września br. biuro senatorskie Przemysława Błaszczyka zorganizowało wyjazd dla rolników na wystawę maszyn rolniczych w Bednarach, które od lat cieszą się ogromną popularnością.

Wystawa ta, organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. AGRO SHOW od lat jest uznawane jako doskonałe miejsce prezentacji najnowocześniejszych i najnowszych maszyn i urządzeń rolniczych. To również kompleksowy pokaz, podczas którego swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki nim rolnicy mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Mają również możliwość spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą.

Szkoła Podstawowa Nr 110 w Łodzi na wycieczce w Warszawie

W dniu 19.09.2017r.  odbyła się wycieczka do stolicy zorganizowana przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Uczestniczyli w niej uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej Nr 110 im. Partyzantów Ziemi Łódzkiej w Łodzi. Uczniowie zwiedzili Sejm i Senat, gdzie z udziałem przewodnika dowiedzieli się o funkcjonowaniu współczesnego parlamentu oraz zapoznali się z obowiązkami, prawami i pracą parlamentarzystów. Następnie udali się do TVP, aby zobaczyć jak wygląda praca w telewizji. Wycieczkowicze odwiedzili także Zamek Królewski, gdzie odbyła się projekcja filmowa oraz zwiedzanie wnętrz komnat królewskich. Kolejną atrakcją był Stadion Narodowy. Uczniowie przeszli przez tzw. trasę piłkarskich emocji, a później obejrzeli szatnie.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łęczycy z wizytą w Warszawie

W dn. 18.09.2017 po raz kolejny odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Tym razem uczestniczyli w niej uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy. Pierwszym etapem wycieczki był Sejm i Senat. Tam z udziałem przewodnika uczniowie zwiedzili kompleks budynków oraz sale, gdzie obraduje się na posiedzeniach. Następnym punktem wycieczki był Zamek Królewski. Wycieczkowicze zobaczyli tam część muzealną: sale i komnaty królewskie, dzięki którym mogli zobaczyć jak żył Król, podziwiając przy tym ówczesną architekturę. Kolejny punktem była telewizja TVP, w której uczniowie zobaczyli studio telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie oraz garderobę. Odwiedzili także Muzeum Historii Żydów Polskich, które dzięki wystawom, ukazuje 1000 lat dziejów polskich Żydów.

Prawo i Sprawiedliwość "Rozmawia o Polsce"

W dniu 18.09.2017 r odbyło się spotkanie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami powiatu łęczyckiego w ramach ,,Rozmów o Polsce".
Na zaproszenie Senatora RP Przemysława Błaszczyka w spotkaniu uczestniczyli senator RP Maciej Łuczak oraz posłowie Marek Matuszewski i Waldemar Buda, którzy rozmawiali z przybyłymi o bieżących sprawach oraz o nadchodzących wyborach samorządowych. 
Jako pierwszy głos zabrał poseł Waldemar Buda, który w swoim przemówieniu omówił problemy z Trybunałem Konstytucyjnym oraz programem 500+. Zaznaczył również, że dużym i ważnym wydarzeniem jest reforma Wymiaru Sprawiedliwości.
Głos zabrali także zgromadzeni goście oraz włodarze gmin powiatu łęczyckiego. Pytania dotyczyły małych przedsiębiorstw, które zmagają się z problemem pozyskiwania pracowników. Nie brakowało również pytań o dwukadencyjność dla wójtów i burmistrzów. Kolejną sprawą były problemy rolników, którzy stracili swoje plony podczas nawałnic, jakie przeszły nad naszym regionem.

Dożynki Prezydenckie w Spale

Dożynki Prezydenckie w Spale. 

SP Góra Św. Małgorzaty z wizytą w Warszawie.

We wtorek uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej z Góry Św. Małgorzaty wybrali się na wycieczkę do stolicy zorganizowaną przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka.
Grupa zwiedziła Sejm i Senat, gdzie mogła zapoznać się ze szczegółami pracy parlamentarzystów. Następnie uczestnicy obejrzeli zakamarki TVP, w których przekonali się m.in. jak wygląda nagrywanie programów telewizyjnych. Kolejnym punktem zwiedzania był Stadion Narodowy, gdzie uczniowie obejrzeli m.in. szatnie piłkarskie.

Uroczystości dożynkowe i odpustowe w Domaniewicach

W dniu 8 września 2017 r. Senator RP Przemysław Błaszczyk miał przyjemność uczestniczyć w uroczystościach w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Domaniewicach. Zgodnie z wieloletnią tradycją, 8 września odbył się odpust parafialny połączony z obchodami dożynek. Punktem kulminacyjnym uroczystości była suma, którą na placu przed sanktuarium odprawił biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. W homilii mówił on m.in. o wyzwaniach, jakie niosą macierzyństwo i ojcostwo. Mówił także o potrzebie rozumienia kultywowanych tradycji.Uroczystości odpustowe w Domaniewicach są jednocześnie połączone z obchodami parafialnych dożynek. Przedstawiciele wsi składali przed ołtarzem m.in. zboża, owoce, warzywa, chleby oraz piękne dożynkowe wieńce. Na koniec mszy chleby zostały rozdzielone pomiędzy licznie zebranych wiernych. 


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.