Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Spotkanie z europosłem Zbigniewem Kuźmiukiem w Kutnie

W dniu 14 lipca odbyło się spotkanie mieszkańców z europosłem Zbigniewem Kuźmiukiem w Kutnie, zorganizowane przez Senatora RP Przemysława Błaszczyka. To kolejna wizyta polityka w naszym regionie organizowana w związku z cyklem spotkań "Polska jest jedna" 

Obchody święta Policji w Łowiczu

13 lipca w Bazylice Katedralnej w Łowiczu rozpoczęły się obchody święta Policji. Po Mszy Świętej uczestnicy obchodów, przy rytmach towarzyszącej Orkiestry Miejskiej z Łowicza, udali się na dziedziniec miejscowego Muzeum, gdzie odbył się uroczysty Apel. 
tradycyjnie rozpoczęto od złożenia meldunku oraz wzniesienia flagi na maszt i odśpiewania Hymnu Państwowego. Po powitaniu wszystkich zebranych gości, zostały wręczone nominacje na wyższe stopnie policyjne i wyróżnienia. Był także czas na przemówienia oraz składanie życzeń świętującym funkcjonariuszom. W imieniu Senatora Rp Przemysława Błaszczyka życzenia złożła Dyrektor Biura Anna Straszewska  Po zakończonym Apelu wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Obchody Święta Policji Łęczycy

W czwartek 12 lipca w Łęczycy odbyły się obchody Święta Policji. Przed Komendą Powiatową zebrali się funkcjonariusze, na czele z Komendantem Powiatowym - podinsp. Zbigniewem Gruszczyńskim oraz Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego - mł. insp. Jarosławem Rybką. Obecni byli także samorządowcy i przedstawiciele parlamentu oraz szefowie wielu instytucji z Powiatu Łęczyckiego. Nie zabrakło duchownych z obu łęczyckich parafii oraz przedstawicieli Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939r. w Łodzi" a wśród nich był Prezes Jarosław Olbrychowski.

W obecności zaproszonych gości funkcjonariusze odebrali akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka na ręce komendanta życzenia przekazała Dyrektor Biura - Anna Straszewska.

Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą łęczyckich policjantów poległych w czasie II Wojny Światowej.

Wycieczka do Warszawy 9 lipiec

9 lipca na zaproszenie Senatora RP Przemysława Błaszczyka do Warszawy pojechała grupa mieszkańców z powiatu łęczyckiego i kutnowskiego. Harmonogram był bardzo napięty, jednak udało się w 100% zrealizować plan wycieczki. Wizyta w Sejmie i Senacie otworzyła dzień zwiedzania szczególnych miejsc naszej stolicy. Kolejnym przystankiem była Telewizja Polska na ul. Woronicza 17. Stamtąd udaliśmy się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie rozdzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy Belweder oraz Łazienki Królewskie. Na chwilę wytchnienia wstąpiliśmy na warszawską starówkę, gdzie posileni ciepłym obiadem mogliśmy udać się na zakończenie całego dnia w Warszawie i odwiedzić Cmentarz Powązkowski. Oddana cześć ofiarom smoleńskim oraz spacer Aleją Zasłużonych wprawił wszystkich uczestników w melancholijny nastrój, spokój i głęboką zadumę. 
Dziękuję za przyjęcie zaproszenia oraz miłą atmosferę podczas wspólnego zwiedzania serca naszego kraju.

Kolonie Stegna 2018

4 lipca wyruszyła pierwsza grupa dzieci i młodzieży na kolonie współorganizowane przez Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Turnus w Stegnie potrwa do 14 lipca.
Życzymy spokojnej i bezpiecznej podróży.

Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z województwa łódzkiego z Premierem Mateuszem Morawieckim

3 lipca odbyło się spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z województwa łódzkiego z Premierem Mateuszem Morawieckim, podczas którego omówione zostały najważniejsze sprawy regionu. Senator RP Przemysław Błaszczyk podnosił m. in. potrzebę zabezpieczenia środków w celu utylizacji składowiska odpadów niebezpiecznych w Zgierzu. Niestety przez poprzednie rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie zrobiono nic w tym celu. 
Podobnie jak Marszałek Województwa Łódzkiego zawsze bezsilni, aby pomóc mieszkańcom Zgierza w pozbyciu się jednej z największych bomb ekologicznych w Polsce.
Zgodnie ustaliliśmy z Premierem Mateuszem Morawieckim, iż sprawa jest pilna i podejmowane działania rządu Prawa i Sprawiedliwości doprowadzą do likwidacji składowiska.

Fot. D. Kubiak

Wmurowanie kamienia węgielnego

2 lipca Senator RP Przemysław Błaszczyk uczestniczył w uroczystości wmurowani kamienia węgielnego pod budowę nowego budynku techniczno-biurowego w łódzkim oddziale Zakładu Gazowniczego. Nowy budynek powstaje przy ul. Targowej 18 w Łodzi i już za rok po oddaniu go do użytku ma w nim znaleźć zatrudnienie 180 osób.

Jubileusz 100 lat OSP w Łęce

W dniu 1 lipca w naszym województwie świętowano kolejny jubileusz 100 lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęce. W uroczystościach uczestniczył  Senator RP Przemysław Błaszczyk wraz z innymi zaproszonymi gośćmi.

Uroczystość poświęcenia sztandaru Rejonowego Koła Pszczelarzy w Łęczycy.

1 lipca w Witoni odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Rejonowego Koła Pszczelarzy w Łęczycy. Senator RP Przemysław Błaszczyk osobiście dokonał symbolicznego wbicia gwoździa. Podczas festynu odbyły się występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witoni oraz Orkiestry Dętej miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jubileusz 100-lat w Pilaszkowie

W sobotę 30 czerwca w Pilaszkowie swój jubileusz 100-lat istnienia świętowała miejscowa jednostka OSP. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Mszą św. w intencji druhów i druhen oraz mieszkańców podłowickiej miejscowości. Podczas części oficjalnej wręczono wiele odznaczeń i wyróżnień. Był też czas na gratulacje i podziękowania od zaproszonych gości. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka w obchodach jubileuszu brała udział Dyrektor biura Anna Straszewska. Atrakcją był pokaz działań strażaków w akcji symulowanego zdarzenia drogowego.


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.