Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Otwarcie siłowni napowietrznej w miejscowości Błonie

W dniu 27.10.2017 nastąpiło uroczyste otwarcie siłowni napowietrznej w Centrum Sportowym w miejscowości Błonie. Nowe sprzęty zostały poświęcone, a zaraz po tym pierwsze chętne osoby mogły skorzystać z urządzeń. Uroczystość miała na celu propagowanie zdrowego trybu życia. Imprezie towarzyszyły dwa motta : „Zdrowy i aktywny styl życia” oraz „Trenuj, działaj i się nie poddawaj”. Uczniowie brali udział w zawodach sportowych oraz zajęciach tanecznych. Serdecznie gratulujemy udanej inwestycji oraz życzymy kolejnych sukcesów. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka na uroczystości uczestniczyła Joanna Łukasiak.

Konkurs pt. "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień"

UWAGA KONKURS!
Senator RP Przemysław Błaszczyk serdecznie zaprasza do udziału w konkursie pn. ,,Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień' pod patronatem Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. mgr inż. Jarosława Wlazłowskiego. 
W załączeniu zdjęcia z regulaminem konkursu wraz z załącznikami.

35 lat Kształcenia Specjalnego w Stemplewie

35 lat Kształcenia Specjalnego w Stemplewie 

W dniu 20.10.2017r. Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie obchodził swoje 35-lecie. 
Pierwszą częścią uroczystości była Msza Święta, która odbyła się na sali gimnastycznej. Następnie została odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica oraz posadzone zostały trzy drzewa symbolizujące: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Drugą częścią spotkania były występy artystyczne podopiecznych placówki, które bez wątpienia umiliły czas zaproszonym gościom. Jubileusz był także świetną okazją do podziękowania instytucjom współpracującym z placówką oraz samym nauczycielom i Dyrekcji za ich oddaną pracę i trud. Jak na jubileusz przystało nie obyło się bez tortu oraz odśpiewania hucznego” sto lat”. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka na uroczystości była obecna Joanna Łukasiak

Konferencja prasowa dot. dofinansowania dla szpitala

Konferencja prasowa dotycząca dofinansowania dla szpitala

W dniu 20.10. 2017r. na konferencji prasowej w ZOZ Łęczyca Senator Przemysław Błaszczyk wraz z Panem Senatorem RP Maciejem Łuczakiem oraz Panem Dyrektorem ZOZ Łęczyca Andrzejem Pietruszką mieli przyjemność ogłosić, że dla szpitala łęczyckiego udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na poprawę wyposażenia oraz funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w wysokości 3 614 063,57 zł. Szpital kutnowski, który aplikował o środki, również otrzymał ponad 5 mln dofinansowania. Dyrektor ZOZ Andrzej Pietruszka natomiast podziękował bardzo serdecznie swoim współpracownikom, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Miejmy nadzieję, że inwestycja się powiodzie i szpital łęczycki będzie funkcjonował w jeszcze lepszych warunkach dzięki dofinansowaniu.

Wręcznie nagród w konkursie "List do Ojca. List do Taty"

Wręcznie nagród w konkursie "List do Ojca. List do Taty"

18 października 2017 r. w Senacie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 4. edycji konkursu „List do Ojca. List do Taty”, zorganizowanego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego/Inicjatywa Tato.Net pod honorowym patronatem rzecznika praw dziecka Marka Michalaka. Podczas uroczystości konkursowe listy czytał aktor Radosław Pazura. 
Mamy przyjemność poinformować, że z okręgu wyborczego Senatora Przemysława Błaszczyka laureatką zo
stała Zuzanna Bartczak ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie, która zajęła II miejsce w Polsce! Serdecznie gratulujemy zarówno Zuzi jak i tacie, który bez wątpienia jest dumny ze swojej córki. Oprócz nagród rzeczowych laureaci z rodzicami zwiedzili parlament i odwiedzili Centrum Nauki Kopernik.

Szkoła Podstawowa z Leźnicy Małej w stolicy

Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej z wizytą w Warszawie

W dn. 18.10.2017r. odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez biuro senatorskie Przemysława Błaszczyka. Uczestniczyli w niej uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej z Leźnicy Małej. Pierwszym etapem wycieczki był Sejm i Senat. Uczniowie dowiedzieli się o funkcjonowaniu współczesnego parlamentu oraz zapoznali się z obowiązkami, prawami i pracą parlamentarzystów. Kolejnym punktem była Telewizja Polska, w której wycieczkowicze zobaczyli studia telewizyjne oraz muzeum. Ostatnim miejscem zwiedzania był Zamek Królewski. Uczniowie zobaczyli tam część muzealną: sale i komnaty królewskie oraz obejrzeli projekcję filmową odnośnie historii zamku. 

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej

W dniu dzisiejszym odbył się Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. W imieniu Senatora Przemysława Błaszczyka list odczytała Joanna Łukasiak.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Senatora RP Przemysław Błaszczyk złożył życzenia oraz napisał list, w którym dziękuje Nauczycielom i Pracownikom Oświaty za trud włożony w wychowanie dzieci i młodzieży. Poniżej możemy przeczytać jego treść. 

Jubileusz Szkoły Podstawowej w Witoni

Jubileusz Szkoły Podstawowej w Witoni 

W piątek 13.10.2017 witońska placówka uroczyście obchodziła Jubileusz 40 lecia oddania do użytku obecnego budynku szkoły i 10 rocznicę nadania imienia gimnazjum Św. Jadwigi Królowej Polski. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta prowadzona przez ks. biskupa łowickiego Józefa Zawitkowskiego oraz księży wikariuszy pracujących w szkole. Drugą częścią spotkania było wręczenie nagród dla nauczycieli, którzy wytrwale i należycie wykonują swoją pracę jaką jest wychowanie młodzieży. Ostatnim punktem była inscenizacja „O tym, jak królowa Jadwiga uratowała Akademię Krakowską” wykonana przez uczniów. W imieniu Senatora RP Przemysława Błaszczyka  wystąpiła Joanna Łukasiak, przekazując pamiątkową tabliczkę oraz list z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łęczycy w stolicy

W dn. 10.10.2017 po raz kolejny odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka.

Uczestniczyli w niej uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy. Pierwszym etapem wycieczki był Sejm i Senat. Tam z udziałem przewodnika uczniowie zwiedzili kompleks budynków oraz sale, gdzie obraduje się na posiedzeniach. Następnym punktem wycieczki była telewizja TVP, w której wycieczkowicze zobaczyli studia telewizyjne oraz muzeum. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Narodowe, gdzie uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych „Królowie Polski” oraz „Średniowieczny portal”.


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.