Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Senator na uroczystościach wręczenia sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Kutnie

3 maja odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Sztandar dla policji ufundowała społeczność powiatu kutnowskiego. Z zaproszenia skorzystał Senator Błaszczyk, który osobiście pojawił się na uroczystościach. Przybyli goście wbili 16 pamiątkowych gwoździ do drzewca sztandaru. Sztandar przekazał Zbigniew Burzyński - prezydent miasta Kutna. Odebrali go Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk oraz Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. mgr  Zbigniew Melnik. 

220 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Senator Przemysław Błaszczyk pragnie serdecznie podziękować władzom samorządów powiatów oraz gmin za zaproszenia na uroczystości 220 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pierwszą w Europie spisaną konstytucję ustanowiono ustawą rządową i przyjęto przez Sejm. Senator Błaszczyk wziął udział w uroczystościach w Kutnie, w Łęczycy zaś Senatora reprezentowali Emil Sobczyk - Dyrektor Biura Senatorskiego w Łęczycy oraz Monika Kilar - Błaszczyk. 

Uroczystości w Łęczycy; Uroczystości w ZgierzuUroczystości w Łasku; Uroczystości w Kutnie

Dzień Polonii i Polaków za Granicą - 2 maja

Światowy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, obchodzony 2 maja to najmłodsze święto, które ma umacniać poczucie polskiej wspólnoty narodowej ponad granicami państw i ponad podziałami ideowymi. Przypomina rodakom żyjącym na obczyźnie o ich korzeniach i pomaga w zachowaniu świadomości narodowej. Dzień Polonii został ustanowiony w 2002 roku uchwałą Senatu.

Wszystkim Rodakom na całym świecie z okazji Ich święta Senator Przemysław Błaszczyk życzy wiele pomyślności, zdrowia i sukcesów.

Z wizytą w Zespole Szkół Zawodowych im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy

W dniu 27 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy odbyły się Święto Matematyki oraz Powiatowy Konkurs Sudoku. Senator Przemysław Błaszczyk był jednym z fundatorów nagród. Dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy matematyka nie jest straszną - uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, rozwiązywali konkursy, śpiewali i recytowali o „królowej nauk”. Senator Przemysław Błaszczyk ma nadzieję, że takie konkursy, potyczki matematyczne rozbudzą zainteresowania młodych ludzi, pogłębią ich wiedzę i ukształtują umiejętności niezbędne do efektywnego funkcjonowania w dalszym życiu. 

Święto Palanta w Grabowie

W poświąteczny wtorek, 26 kwietnia mieszkańcy gminy Grabów tradycyjnie obchodzili Święto Palanta. Po uroczystej Mszy Św. odprawionej w intencji rzemieślników, kupców handlarzy, Król Palanta – Adam Rapacki wraz ze swoją świtą przeszedł w barwnym korowodzie pod Urząd Gminy. Wraz z Wójtem Ryszardem Kostrzewskim wszyscy udali się na Plac Kościuszki, gdzie rozpoczęły się główne obchody tego nietypowego Święta.

W związku z pełnieniem mandatu (posiedzenie Komisji), Senator Przemysław Błaszczyk nie mógł wziąć osobiście udziału w uroczystościach. W jego zastępstwie pojawili się pracownicy biura. 

Pomoc w walce z cukrzycą

Cukrzyca jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Zachorowalność ciągle rośnie, dotykając kolejne rzesze ludzi na całym świecie. Dlatego już dziś konieczne jest nadanie walce z cukrzycą rangi najwyższego priorytetu polityki zdrowotnej i podjęcie działań ograniczających jej konsekwencje zdrowotne oraz ponoszone koszty społeczno – ekonomiczne. Senator Przemysław Błaszczyk pochwala wszelkie akcje, działania na rzecz ograniczania epidemii cukrzycy i poprawy jakości życia chorych oraz deklaruję swoją osobiste zaangażowanie.

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę przekazać najlepsze życzenia. Niech zwycięstwo życia nad śmiercią dodaje sił do odważnego życia, pełnego pokoju i dobra. Święta niech upłyną w radosnej, rodzinnej atmosferze. 

Wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę kompleksu termalno- basenowego w Uniejowie

16 kwietnia 2011r. w Uniejowie miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę kompleksu termalno- basenowego. Z zaproszenia Władz Gminy i Miasta Uniejów skorzystał Senator Przemysław Błaszczyk. Powstanie tego projektu jest możliwe dzięki wsparciu ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ na lata 2007- 2013. Ceremonia rozpoczęła się o godz. 17.30 na placu budowy, gdzie zaproszeni goście wraz z mieszkańcami gminy Uniejów zostali powitani przez Burmistrza Miasta i Gminy Uniejów- Józefa Kaczmarka. 

XIX Targi Rolnicze w Bratoszewicach

W niedzielę 17 kwietnia Przemysław Błaszczyk uczestniczył w Targach Rolnych "Agrotechnika" w Bratoszewicach. Targi Rolne w Bratoszewicah mają już wieloletnią tradycję. Podczas tegorocznych XIX Targów można było obejrzeć wystawy maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolnej, a także kwiatów i artykułów rzemiosła ludowego.  

Spotkanie na krajowej "1"

W piątek 08 kwietnia, mimo silnego wiatru Senator Przemysław Błaszczyk spotkał się z przedstawicielami lokalnych mediów z Łęczycy oraz z Kutna. Spotkanie to odbyło się w miejscu dość nietypowym - na drodze krajowej A1, na odcinku Łęczyca-Daszyna, tuż za zjazdem do miejscowści Koryta. Powodem spotkania jest fatalny stan nawierzchni drogi krajowej nr 1 na tym odcinku. Senator pisał już oświadczenie do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka z rzeczowym zapytaniem o plany remontu drogi na odcinku Zgierz - Krośniewice. 


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.