Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Z wizytą na Wileńszczyźnie

W dniach 27-30 maja 2011 roku senator Przemysław Błaszczyk wraz z senatorem Grzegorzem Banasiem, samorządowcami oraz przedsiębiorcami z powiatu łęczyckiego odbyli wizytę na Litwie, w czasie, której przewodnikiem po Wileńszczyźnie był Waldemar Latkowski. Senator spotkał się z prezesem Związku Polaków na Litwie Panem Michałem Mackiewiczem, w Domu Polskim w Wilnie. Prezes przedstawił sytuację Polaków mieszkających na Litwie, działalność Związku oraz oprowadził po pięknym obiekcie, jakim jest Dom Polski. 

Grupa zakwaterowana była w miejscowości Niemenczyn, gdzie gościł ich gospodarz –   starosta Mieczysław Borusewicz. Delegacja uczestniczyła w polskiej Mszy Świętej, w Kościele pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła. Senator odwiedził również nowe przedszkole w Niemenczynie, współfinansowane przez Senat RP. Obiekt zrobił duże wrażenie na zwiedzających.

PRASA WILEŃSKA O NAS

22. rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 r.

W sobotę mija 22. rocznica pierwszych w powojennej historii Polski częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych wyborów do przywróconego Senatu, które zakończyły się wielkim zwycięstwem Solidarności. Ich konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989 r. były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i Kościoła podczas obrad Okrągłego Stołu.

Kalendarium Senatu 

Msza Św. w intencji śp. Senatora Stanisława Zająca

24 maja br. senatorowie Prawa i Sprawiedliwości wraz z Przemysławem Błaszczykiem oraz zaproszeni goście udali się do Jasła, by uczcić pamięć śp. Senatora Stanisława Zająca, który zginął 10 kwietna 2010 roku w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. Parlamentarzyści uczestniczyli we Mszy Św. w Jasielskiej Farze. Homilię wygłosił ks. dr Stanisław Mazur, kustosz Sanktuarium w Tarnowcu, który pochodzi ze Święcan.

Mecz charytatywny w Zgierzu

5 czerwca o godzinie 13:00 w Zgierzu, na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się charytatywny mecz piłki nożnej drużyn Miasta Zgierza oraz Powiatu Zgierskiego. Senator Przemysław Błaszczyk odebrał zaproszenie od władz miasta - Pani Iwony Wieczorek oraz powiatu - Pana Krzysztofa Kozaneckiego.    

W przerwie meczu  odbyły się zbiórka pieniędzy i licytacje:

  • koszulki Widzewa Łódź z podpisami wszystkich graczy tego zespołu, 
  • udziału w treningu zawodników Widzewa, 
  • rzutów karnych. 

Nagrodami były piłki z autografem Jana Tomaszewskiego. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla podopiecznych Domu Dziecka w Grotnikach. 

VI Jarmark Zdrowia w Zgierzu

 5 czerwca na Placu Jana Pawła II odbył się VI Jarmark Zdrowia pod hasłem "Lecz się w Zgierzu". Podczas czterodzinnej akcji przybyli uczestnicy skorzystali z bezpłatnych badań lekarskich w zakresie pulmonologii, chirurgi, kardiologii, ortopedii oraz traumatologii ruchu. Władze Miasta Zgierza - Prezydent dr Iwona Wieczorek, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Zgierzu oraz Klinika Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaprosili Senatora Przemysława Błaszczyka. 

Życzenia z okazji Dnia Matki

Dzień 26 maja to okazja do wyrażenia wdzięczności i wyrazów szacunku wobec Matek oraz podziękowania im za codzienną opiekę, troskę oraz poświęcenie i wyrzeczenia.

Z okazji Dnia Matki Senator Przemysław Błaszczyk składa wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia wszystkiego, co najlepsze, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i pracy zawodowej. Wszystkim Mamom życzy, aby każdy dzień w roku przynosił uśmiech, radość i zadowolenie.

Dzień Samorządowca

W piątek, 27 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. 27 maja to rocznica wejścia w życie ustawy o samorządzie terytorialnym, która zreformowała ustrój administracyjny kraju.

Wszystkim Samorządowcom Senator Przemysław Błaszczyk  życzy wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i samych sukcesów w pracy!

Zaproszenie do Ozorkowa

Burmistrz Miasta Ozorków Jacek Socha zaprosił Senatora Przemysława Błaszczyka do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie. 30 maja -  w poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt."Skarby Miasta Ozorkowa". Zaprezentowane zostały dokumenty, fotografie, foldery, pieczęcie, tablice urzędowe, stare mapy, dawne plany miasta. Wcześniej - w piątek 27 maja - również w MOK w Ozorkowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego pt."Wczoraj i dziś". Wystawione zostało przedstawienie teatralne pt."Ozorków...moje miasto". 

Senator nie pojawił się na uroczytościach, ponieważ wraz z innymi politykami i samorządowcami przebywał na Litwie. 

Zaproszenie na Dni Sieradza 2011

Przewodniczący Rady Miejskiej Sieradza Pan Tomasz Olejnik oraz Prezydent Miasta Pan Jacek Walczak zaprosili Senatora Przemysława Błaszczyka na obchody "Dni Sieradza 2011". Tegoroczne święto Sieradza rozpoczęło się Mszą Świętą w niedzielę, 29 maja o godzinie 12:00 w kościele p.w. Św. Urszuli Ledóchowskiej (przy ulicy Krakowskie Przedmieście 123a).

Senator nie pojawił się na uroczytościach, ponieważ wraz z innymi politykami i samorządowcami przebywał na Litwie.

Zaproszenie na XXI Targi Rolniczo - Ogrodnicze w Kościerzynie

Senator Przemysław Błaszczyk serdecznie dziękuje za zaproszenie na XXI Targi Rolniczo - Ogrodnicze w Kościerzynie. Targi odbyły się w ostatni weekend maja 28-29.05.2011 r. Ich organizatorem był Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach Oddział w Kościerzynie. 

Senator nie pojawił się na uroczytościach, ponieważ wraz z innymi politykami i samorządowcami przebywał na Litwie. 


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.