Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Piknik Sołtysów w Uniejowie

14 sierpnia 2011 r., w niedzielę  o godzinie 15:00 rozpoczął się X Piknik Sołtysów Gminy Uniejów. Piknik odbył się na boisku piłkarskim w miejscowości Ostrowsko. Urząd Miasta w Uniejowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Termy Uniejów" Sp.z.o.o., Rada Sołecka, OSP i KGW Ostrowsko, MGLKS Uniejów / Ostrowsko oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie zaprosili Senatora Błaszczyka na imprezę plenerową. Podczas Pikniku Senator Bałaszczyk wręczał wyróżnienia oraz nagrody zwycięzcom w konkursach.

Uroczyste poświęcenie i wręczenie sztandaru dla OSP Dzierzbiętów

Społeczny Komitet Fundacji oraz Zarząd OSP w Dierzbiętowie zaprosili Senatora Przemysława Błaszczyka na uroczyste poświęcenie i wręczenie sztandaru. Uroczystość zbiegła się z Jubileuszem 90- lecia powstania OSP Dzierzbiętów.

Uroczyste poświęcenie odbyło się 14 sierpnia 2011 r. o godz. 14:00 przy strażnicy OSP Dzierzbiętów. W Dzierzbiętowie pojawił się Senator Błaszczyk w towarzystwie małżonki. Wręczył Zarządowi OSP Dzierzbiętów pamiątkową tabliczkę.

O koloniach w Zakopanem!

Kraków
Kraków

NSZZ RI Solidarność RI oraz Senator Przemysław Błaszczyk zorganizowali wyjazd dla 50 dzieci na kolonie letnie w terminie 22.07.2011 - 04.08.2011 r.

GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do galerii zdjęć

Grupa 40 dzieci wyjechała w piątek 22 lipca o 06:00, z Topoli Królewskiej autokarem w kierunku Zakopanego. W Poddębicach dosiadła grupa 9 dzieci.  W piątek w Zakopanem pojawił się również Senator Błaszczyk, by towarzyszyć grupie kolonijnej w pierwszych chwilach po przyjeżdzie. Spokojny o zakwaterowanie, warunki pobytu oraz opiekę nad dziećmi, w niedzielę opuścił pensjonat "Halina".

W sobotę 23 lipca, wczesnym rankiem cała grupa udała się na skocznię w Zakopanem, by z bliska przyglądać się letnim eliminacjom skoków narciarskich FIS Grand Prix 2011. Uczestnicy kolonii mogli z bliska zobaczyć skoki narciarskie z udziałem najlepszych skoczków narciarskich świata!

W poniedziałek 25 lipca młodzież oraz dzieci byli na spotkaniu z mistrzem świata w biegach narciarskich z 1978 r. – Józefem Łuszczkiem

W środę, 27 lipca grupa kolonijna udała się na zorgaznizowaną wycieczkę z przewodnikiem do Krakowa. Przez cały dzień grupa zwiedzała wszystkie atrakcje dawnej stolicy Polski, wysłuchała również ciekawych historii oraz opowiadań Przewodnika.  

Nastepnego dnia, w czwartek uczestnicy kolonii udali się autokarem na wycieczkę do Morskiego Oka. W czasie kolonii dzieci odwiedziły również Muzeum Kornela Makuszyńskiego, gdzie na własne oczy zobaczyły mieszkanie, zdjęcia oraz pamiątki wielkiego pisarza. 

Mimo deszczowej pogody dzieci nawet na chwilę nie dopadła nuda. Co wieczór w ośrodku wypoczynkowym opiekunowie organizowali dla swoich podopiecznych zabawy, dyskoteki, konkursy poetyckie, recytatorskie.  W ostatnim tygodniu miał miejsce chrzest kolonijny, który młodzież zapamięta na długo. 

W czwartek, 4 sierpnia kolonie dobiegły końca. Rankiem cała grupa wsiadła do wynajętego autokaru i z uśmiechem na twarzach, bezpiecznie wrócili do domów. Dzieci wysiadły w Szadku, w Poddębicach i w Topoli Królewskiej. Uściskom i radosnym powitaniom nie było końca. 

Rocznica Powstania Warszawskiego

Syreny i dzwony odezwały się w poniedziałek o godz. 17 w stolicy w 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Punktualnie o godz. 17. w stolicy rozległy się dźwięki syren alarmowych oraz bicie kościelnych dzwonów. Zatrzymali się przechodnie, samochody oraz autobusy. Mieszkańcy stolicy w milczeniu uczcili pamięć o powstańcach warszawskich. Przed pomnikami oraz tablicami ku czci powstańców składano kwiaty i zapalano znicze. W godzinę "W" syreny zostały uruchomione nie tylko w Warszawie, ale także w 44 miastach powiatowych Mazowsza oraz w wielu innych miastach w całym kraju.
W tym roku po raz pierwszy nad Warszawą przeleciał transportowiec C-130 Herkules, który rozrzucił ulotki zachęcające do uczczenia Powstania minutą ciszy. Chwilę potem na niebie pojawiły się Iskry z Zespołu Akrobacyjnego "Biało-Czerwone Iskry" z włączonymi smugaczami w barwach narodowych.
Złożono kwiaty na powązkowskim grobie gen. Antoniego Chruściela "Montera", dowódcy sił powstańczych.

Relacja z obchodów  

Program obchodów Powstania Warszawskiego w Warszawie 

Życzenia z okazji Święta Policji

Z okazji Święta Policji Senator Przemysław Błaszczyk składa Komendantom oraz wszystkim Funkcjonariuszom najserdeczniejsze życzenia, a także podziękowania za codzienny trud i wysiłek wkładany w zapewnienie bezpieczeństwa oraz utzrymanie ładu i porządku publicznego! 

Życzę sukcesów w wypełnianiu odpowiedzialnych zadań, satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz spokojnej i przede wszystkim bezpiecznej służby!

Podpisy pod wnioskiem o poddanie pod referendum m.in.: prywatyzacji służby zdrowia

Artykuł w Dzienniku Łódzkim
Artykuł w Dzienniku Łódzkim

Do piątku, 15 lipca można było złożyć swój podpis na karcie pod wnioskiem o poddanie pod referendum spraw: prywatyzacji i komercjalizacji służby zdrowia oraz prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych z sektorów strategicznych dla Polski. Podpisy były zbierane od początku czerwca.W ramach akcji,  podpisy kilkatrotnie były  zbierane na targowiskach w Łęczycy oraz w poszczególnych gminach.

Osoby, które jeszcze nie złożyły swoich podpisów zapraszamy do biura Senatora Przemysława Jacka Błaszczyka w Łęczycy, ul. Przedrynek 8 pok.26.

VII Maraton Wędkarski na rzece Grabówka w Płocku

Polski Związek Wędkarski
Polski Związek Wędkarski

Jacek Byczek - Prezes Koła Miejskiego nr 1 PZW w Kutnie przekazał Senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi zaproszenie na VII Maraton Wędkarski. Zawody wędkarskie to prawdziwy maraton, trwały bowiem 24 godziny - 23/24 lipca 2011 r.

Senator Błaszczyk był fundatorem głównych nagród w kategorii "Największa Ryba" oraz "Nocne Gruntowe Zawody Wędkarskie". Przemysław Błaszczyk w piątek 22 lipca udał się do Zakopanego, by towarzyszyć grupie kolonijnej w pierwszych chwilach po przyjeździe dlatego nie pojawił się na na zawodach wędkarskich.

Celem zawodów jest popularyzacja wędkarstwa jako formy rekreacji i wypoczynku. Lipcowy maraton wędkarstwa odbył się w Płocku, na rzece Grabówka.  Senator przyznał,  że ma mało czasu na realizację swoich zainteresowań, ale zawsze z przyjemnością oddaje się pasji łowieniu ryb.

Spot "Słowa prawdy"

Senator Przemysław Błaszczyk zaprasza do obejrzenia nowego spotu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości !

Senator Błaszczyk na proteście przeciwko likwidacji tramwajów podmiejskich w Łodzi

Tramwaj linii 46
Tramwaj linii 46

W piątek, 8 lipca w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbył się protest przeciwko likwidacji tramwajów podmiejskich, w tym linii 46. W bardzo licznym proteście wzięli udział mieszkańcy Ozorkowa, Zgierza oraz Łodzi, przedstawiciele Solidarności, pracownicy MKT - zaniepokojeni o swoje miejsca pracy. W proteście wzięli udział również parlamentarzyści: Senator Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP - Marek Matuszewski, a także lokalni przedstawiciele władz - Jacek Socha - Burmistrz Miasta Ozorkowa, Radosław Gajda - Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego. W imieniu władz Łodzi Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej wystąpił Wiceprezydent Marek Cieślak.

Polska najpiękniejszą kobietą w Europie - Kongres w Warszawie

Gościem honorowym Kongresu Kobiet Prawicy, który odbył się w sobotę 09 lipca był Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wygłosłi do zebranych na kongresie kobiet przemówienie o roli kobiet w życiu publicznym. Hasło kongresu brzmiało "Polska najpiękniejszą kobietą w Europie".

Kongres  zorganizowany przez środowiska kobiet o centroprawicowych przekonaniach, odbył się w warszawskim hotelu Hilton. Uczestniczyło w nim ponad 500 pań. Liczną grupę kobiet stanowiły kobiety z regionu łódzkiego. Wśród nich były: Nelly Rokita, Beata Szydło - Poseł na Sejm RP. Jarosław Kaczyński na kongresie  mówił o polityce prorodzinnej, działaniach jakie państwo powinno podjąć, aby poprawić sytuację pracujących matek oraz o roli kobiet w życiu publicznym.

Realacja z Kongresu  


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.