Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę kompleksu termalno- basenowego w Uniejowie

16 kwietnia 2011r. w Uniejowie miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę kompleksu termalno- basenowego. Z zaproszenia Władz Gminy i Miasta Uniejów skorzystał Senator Przemysław Błaszczyk. Powstanie tego projektu jest możliwe dzięki wsparciu ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ na lata 2007- 2013. Ceremonia rozpoczęła się o godz. 17.30 na placu budowy, gdzie zaproszeni goście wraz z mieszkańcami gminy Uniejów zostali powitani przez Burmistrza Miasta i Gminy Uniejów- Józefa Kaczmarka. 

XIX Targi Rolnicze w Bratoszewicach

W niedzielę 17 kwietnia Przemysław Błaszczyk uczestniczył w Targach Rolnych "Agrotechnika" w Bratoszewicach. Targi Rolne w Bratoszewicah mają już wieloletnią tradycję. Podczas tegorocznych XIX Targów można było obejrzeć wystawy maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolnej, a także kwiatów i artykułów rzemiosła ludowego.  

Spotkanie na krajowej "1"

W piątek 08 kwietnia, mimo silnego wiatru Senator Przemysław Błaszczyk spotkał się z przedstawicielami lokalnych mediów z Łęczycy oraz z Kutna. Spotkanie to odbyło się w miejscu dość nietypowym - na drodze krajowej A1, na odcinku Łęczyca-Daszyna, tuż za zjazdem do miejscowści Koryta. Powodem spotkania jest fatalny stan nawierzchni drogi krajowej nr 1 na tym odcinku. Senator pisał już oświadczenie do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka z rzeczowym zapytaniem o plany remontu drogi na odcinku Zgierz - Krośniewice. 

Msza Święta w intencji Ofiar Tragedii Smoleńskiej

W niedzielę 10 kwietnia br. o godz 1200 w kościele św. Andrzeja w Łęczycy odbyła się Msza św. w intencji Ofiar. Senator Przemysław Błaszczyk z ks. Dziekanem Sławomirem Sobierajskim serdecznie dziękują za udział w nabożeństwie mieszkańcom Łęczycy, władzom samorządowym oraz pocztom sztandarowym. 

Uroczyste otwarcie bazy dydaktyczno - sportowej w Wartkowicach

W poniedziałek, 4 kwietnia Senator Przemysław Błaszczyk uczestniczył w uroczystości oddania do użytku nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wartkowicach.  Senator pogratulował władzom gminy – Wójtowi, Przewodniczącemu Rady oraz Dyrekcji placówki zrealizowania tak cennej dla lokalnej społeczności inwestycji. Dodał, że budowa tak wspaniałego obiektu na terenie gminy wiejskiej powinna być przykładem i wzorem dla innych samorządów. 

Protest w Łodzi

W poniedziałek 28 marca Senator Przemysław Błaszczyk uczestniczył w proteście przeciwko kryzysowej sytuacji w rolnictwie i na wsi w województwie łódzkim. Protest zorganizowany przez NSZZ RI odbył się  przed budynkiem Urzędu Wojewody Łódzkiego, przy ulicy Piotrkowskiej 204 w Łodzi. 

Pożegnanie Adama Małysza

W związku z zakończeniem kariery sportowej naszego rodaka, sportowca stuleci, skoczka wszechczasów Adama Małysza, Senator Przemysław Błaszczyk przesłał list gratulacyjny z podziękowaniem dla Adama za dostarczanie emocji sportowych, wzruszeń i radości.

Adamie, dziękujemy Tobie wszyscy!

Konferencja "Rolnictwo i Produkcja Żywności"

W sobotę, 16 marca w Warszawie w sali kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja poświęcona polskiemu rolnictwu. Konferencja pt. ”Rolnictwo i produkcja żywności strategicznym zadaniem państwa” była podsumowaniem wszystkich spotkań polityków z rolnikami, jakie odbywały się w ostatnim czasie we wszystkich województwach Polski. Organizatorami spotkania byli Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość oraz Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Senator Przemysław Błaszczyk zorganizował wyjazd do Warszawy dla mieszkańców powiatu zgierskiego, łęczyckiego, kutnowskiego oraz łowickiego. 

BLOKADA Z UDZIAŁEM ROLNIKÓW

O godz. 12.00 w poniedziałek, 21 marca odbyła się  blokada skrzyżowania ulic Prymasowskiej  (trasa nr 14) i Jana Pawła II w Łowiczu. Blokada trwała 2 godziny. Była to część ogólnopolskiego protestu rolników, którego organizatorem są związki zawodowe rolników – m. in. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". 
Protest rolników zaplanowano w całej Polsce. W każdym z województw wyznaczono jedno miejsce, gdzie planowana jest blokada drogi. Akcja, którą zaplanowano w Łowiczu będzie  więc jedyną tego dnia w województwie łódzkim. Początkowo planowano zorganizowanie jej na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Armii Krajowej.

Senator na sesji Rady Miasta w Kutnie

We wtorek 15.03.2011 r. Senator Przemysław Błaszczyk wziął udział w sesji Rady Miasta Kutno, podczas której pogratulował osobiście radnym oraz Prezydentowi Miasta Kutno wyboru na kadencję 2010 – 2014. Senator życzył rajcom wielu sukcesów i satysfakcji z pracy dla dobra miasta. Zadeklarował również chęć współpracy z Prezydentem Miasta oraz radnymi. Pogratulował również inicjatywy nadania nowo wybudowanemu mostowi imienia „Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”. Przemysław Błaszczyk poprosił wszystkich radnych o poparcie tej inicjatywy. 


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.