Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Polska jest jedna - Rozmowy O Polsce w Łęczycy, Kutnie i Żychlinie

Senator Przemysław Błaszczyk zaprasza
Senator Przemysław Błaszczyk zaprasza

W ostatnią niedzielę - 3 lipca - w województwie  łódzkim odbyły się spotkania parlamentarzystów PiS - u z mieszkańcami w ramach akcji "Polska jest jedna - Rozmowy o Polsce". W Łęczycy, w Ratuszu Miejskim spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00. Wśród parlamentarzystów byli Senator Zdzisław Pupa, Poseł Kazimierz Gołojuch oraz Senator Przemysław Błaszczyk. Na spotkaniu pojawili się Mieszkańcy Miasta Łęczyca, gminy Łęczyca, gminy Piątek oraz gminy Grabów. Wśród poruszanych tematów były: trudna sytuacja polskiego rolnictwa, nieuregulowana kwestia świadczeń ZUS, KRUS, kwestia dopłat dla polskiego rolnictwa. Kolejne spotkania odbyły się w Kutnie - godzina 16:00 oraz w Żychlinie - godz. 18:00.

Polska jest jedna - Rozmowy o Polsce w Lublińcu

W sobotę, 2 lipca w ramach akcji „Polska jest jedna – Rozmowy o Polsce ” Senator Przemysław Błaszczyk wraz z innymi parlamentarzystami uczestniczył w spotkaniu w miejscowości Lubliniec. O godzinie 15:00, w auli Szkoły Muzycznej z mieszkańcami powiatu lublinieckiego, sympatykami PiS – u spotkali się także Poseł Mariusz Błaszczak – przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, Poseł Piotr Polak, Poseł Adam Śnieżek oraz Senator Czesław Ryszka. Parlamentarzyści mieli okazję odwiedzić Ośrodek Kompleksowej Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

 

Przewodnictwo Polski w Radzie Unii Europejskiej

Dziś - 01.07.2011 r. rozpoczyna się przewodnictwo Polski w Radzie Unii Europejskiej. Polska obejmuje prezydencję po półrocznym przewodnictwie Węgier. W Biurze Senatora w Łęczycy można otrzymać bezpłatne materiały o funkcjonowaniu i działaniu Unii Europejskiej.

Polska prezydencja rozpoczyna się w czasie, gdy przed Unią stoi wiele poważnych wyzwań, tak gospodarczych, jak i społecznych. Celami najbliższych sześciu miesięcy będzie dążenie do pogłębienia integracji unijnego rynku, co powinno zaowocować większym tempem wzrostu gospodarczego. Będą to także starania o dalsze rozszerzenie Unii i zacieśnioną współpracę z sąsiadami, co w planach ma zagwarantować większą stabilność tego regionu świata, tak na południu jak i na wschodzie. Inny cel to wzmacnianie energetycznego, żywnościowego i militarnego bezpieczeństwa Europy. W trakcie polskiej prezydencji rozpoczyna się też bardzo ważna dyskusja o nowym budżecie dla Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

 

Współpraca Senatora Błaszczyka z TPD - Dziecięca Wyspa Marzeń

Przemysław Błaszczyk na zaproszenie TPD przyłączył się do organizacji imprezy dla najmłodszych  "Dziecięca Wyspa Marzeń". Festyn odbył się 2 lipca tj. sobota, w godzinach 14:00 - 20:00 na łęczyckim Zamku.  Organizatorzy i sponsorzy zapewnili  mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla dzieci, m.in.: kiełbaskę z grilla, grochówkę, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, malowanie buzi i wiele, wiele innych. Nagrodą główną w loterii (2 zł.) był rower!

To już kolejna akcja, w której Senator bierze udział i wspiera jej pomysłodawców. Wcześniej, dla Dzieci Przemysław Błaszczyk ufundował nagrodę główną  w konkursie na "Największy Talent" podczas obchodów Dnia Dziecka w Łęczycy.

Wakacyjne życzenia dla szkół!

Wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom oraz Pracownikom przedszkoli, szkół i placówek oświatowych a przede wszystkim Uczniom Senator Przemysław Błaszczyk życzy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, wspaniałego wypoczynku, i uśmiechu na co dzień...

...A po wakacjach wracajcie wypoczęci, opaleni, pełni zapału i sił do wykonywania nowych zadań, jakie postawi przed Wami kolejny rok szkolny.

Nowy program PiS 2011

 

Zapraszam do pobrania nowego programu politycznego PiS 2011

IX Rajd Przedsiębiorcy „Zawsze Razem” pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego

Zgierski Oddział Łódzkiej Izby Przemysłowo - Handlowej oraz Fundacja "Twój Poranek"  zaprosili Senatora Przemysława Błaszczyka na dziewiąty już Rajd Przedsiębiorcy "Zawsze Razem" pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. W sobotę, 18czerwca Senator pojawił się na imprezie, gdzie ze swoim synem Maksymilianem stworzyli drużynę i wzięli aktywny udział w rajdzie. Uczestnicy Rajdu wystartowali ze Zgierza (z firmy ADRIAN) natomiast uroczysty Finał Rajdu odbył się w historycznym miejscu w Walewicach, znanej Stadninie Hodowli Koni. Po uroczystym finale i wręczeniu nagród odbył się piknik połączony z różnymi atrakcjami.

 


Senator na Walnym Zgromadzeniu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

17 czerwca, w piątek Senator Przemysław Błaszczyk na zaproszenie Prezesa Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Andrzeja Górczyńskiego  wziął udział w Walnym Zgromadzeniu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Zebranie odbyło się w sali konferencyjnej Ośrodka Konferencyjnego "Czarny Staw" w Nowym Adamowie. Na spotkaniu dyskutowano przede wszystkim o trudnej sytuacji w polskim rolnictwie. 

XIII Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Bratoszewicach

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach zaprosił Senatora Przemysława Błaszczyka na XIII Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych oraz Targi Rolne w Sercu Polski. Imprezy odbyły się w dniach 18.06 - 19.06. 2011 r. w godzinach 8:00 - 16:00 w Bratoszewicach, ul. Nowości 32. 

Senator Przemysław Błaszczyk podziękował za zaproszenie i jednocześnie przeprosił za nieobecność spowodowaną sytuacją rodzinną. Na wystawę, autokarem udała się liczna grupa zainteresowanych rolników z terenu łęczyckiego. 

PROGRAM 

Wystawa w Senacie "Kolbe. Historia życia św. Maksymiliana"

Senator Błaszczyk na wystawie
Senator Błaszczyk na wystawie

15 czerwca 2011 r. w Senacie otwarto wystawę "Kolbe. Historia życia św. Maksymiliana", przygotowaną przez franciszkańskich ministrów prowincjalnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Polsce. Otwierając ekspozycję, wicemarszałek Marek Ziółkowski przypomniał, że Senat w 2010 r. ogłosił rok 2011 Rokiem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Izba chciała w ten sposób uczcić "życie i moralną postawę tego wybitnego Polaka i kapłana, obrońcy godności człowieka, wzorca cnót, autorytetu moralnego, bohatera o heroicznej odwadze, wychowawcy, społecznika, a także obywatela świata, który w imię solidarności z drugim człowiekiem podjął cierpienie i oddał życie". 

Senat o wystawie 


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.