Senator Przemysław Błaszczyk


Senat
Sejm
Kurier Senacki

Zaprzyjaźnione strony
PiS - www.pis.org.pl/2012.php
Forum Młodych PiS - www.pis.org.pl/un...
PiS Zgierz - pis-zgierz.pl/
PiS Łódź - www.pis.org.pl/unit.php?...
Sympatycy PiS - www.sympatycypis.pl/
Urząd Marszałkowski w Łodzi - www.l...
Łódzki Urząd Wojewódzki - www.lod...
Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - www.lod...
Powiat Łęczycki - www.leczycki.pl/asp...
Powiat Kutnowski - www.kutno.pl/
Powiat Poddębicki - www.poddebicki.pl/
Powiat Łowicki - www.powiat.lowicz.pl/
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu - www.g...
Nowy Łowiczanin - www.lowiczanin.info/
Strona Europosła Wojciechowskiego - w...
Strona Posła na Sejm RP Piotra Polaka - w...
Strona Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego - w...
Portal mojaleczyca.pl - mojaleczyca.pl
wydarzenia

Pomoc w walce z cukrzycą

Cukrzyca jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Zachorowalność ciągle rośnie, dotykając kolejne rzesze ludzi na całym świecie. Dlatego już dziś konieczne jest nadanie walce z cukrzycą rangi najwyższego priorytetu polityki zdrowotnej i podjęcie działań ograniczających jej konsekwencje zdrowotne oraz ponoszone koszty społeczno – ekonomiczne. Senator Przemysław Błaszczyk pochwala wszelkie akcje, działania na rzecz ograniczania epidemii cukrzycy i poprawy jakości życia chorych oraz deklaruję swoją osobiste zaangażowanie.

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę przekazać najlepsze życzenia. Niech zwycięstwo życia nad śmiercią dodaje sił do odważnego życia, pełnego pokoju i dobra. Święta niech upłyną w radosnej, rodzinnej atmosferze. 

Wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę kompleksu termalno- basenowego w Uniejowie

16 kwietnia 2011r. w Uniejowie miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę kompleksu termalno- basenowego. Z zaproszenia Władz Gminy i Miasta Uniejów skorzystał Senator Przemysław Błaszczyk. Powstanie tego projektu jest możliwe dzięki wsparciu ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ na lata 2007- 2013. Ceremonia rozpoczęła się o godz. 17.30 na placu budowy, gdzie zaproszeni goście wraz z mieszkańcami gminy Uniejów zostali powitani przez Burmistrza Miasta i Gminy Uniejów- Józefa Kaczmarka. 

XIX Targi Rolnicze w Bratoszewicach

W niedzielę 17 kwietnia Przemysław Błaszczyk uczestniczył w Targach Rolnych "Agrotechnika" w Bratoszewicach. Targi Rolne w Bratoszewicah mają już wieloletnią tradycję. Podczas tegorocznych XIX Targów można było obejrzeć wystawy maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolnej, a także kwiatów i artykułów rzemiosła ludowego.  

Spotkanie na krajowej "1"

W piątek 08 kwietnia, mimo silnego wiatru Senator Przemysław Błaszczyk spotkał się z przedstawicielami lokalnych mediów z Łęczycy oraz z Kutna. Spotkanie to odbyło się w miejscu dość nietypowym - na drodze krajowej A1, na odcinku Łęczyca-Daszyna, tuż za zjazdem do miejscowści Koryta. Powodem spotkania jest fatalny stan nawierzchni drogi krajowej nr 1 na tym odcinku. Senator pisał już oświadczenie do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka z rzeczowym zapytaniem o plany remontu drogi na odcinku Zgierz - Krośniewice. 

Msza Święta w intencji Ofiar Tragedii Smoleńskiej

W niedzielę 10 kwietnia br. o godz 1200 w kościele św. Andrzeja w Łęczycy odbyła się Msza św. w intencji Ofiar. Senator Przemysław Błaszczyk z ks. Dziekanem Sławomirem Sobierajskim serdecznie dziękują za udział w nabożeństwie mieszkańcom Łęczycy, władzom samorządowym oraz pocztom sztandarowym. 

Uroczyste otwarcie bazy dydaktyczno - sportowej w Wartkowicach

W poniedziałek, 4 kwietnia Senator Przemysław Błaszczyk uczestniczył w uroczystości oddania do użytku nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wartkowicach.  Senator pogratulował władzom gminy – Wójtowi, Przewodniczącemu Rady oraz Dyrekcji placówki zrealizowania tak cennej dla lokalnej społeczności inwestycji. Dodał, że budowa tak wspaniałego obiektu na terenie gminy wiejskiej powinna być przykładem i wzorem dla innych samorządów. 

Protest w Łodzi

W poniedziałek 28 marca Senator Przemysław Błaszczyk uczestniczył w proteście przeciwko kryzysowej sytuacji w rolnictwie i na wsi w województwie łódzkim. Protest zorganizowany przez NSZZ RI odbył się  przed budynkiem Urzędu Wojewody Łódzkiego, przy ulicy Piotrkowskiej 204 w Łodzi. 

Pożegnanie Adama Małysza

W związku z zakończeniem kariery sportowej naszego rodaka, sportowca stuleci, skoczka wszechczasów Adama Małysza, Senator Przemysław Błaszczyk przesłał list gratulacyjny z podziękowaniem dla Adama za dostarczanie emocji sportowych, wzruszeń i radości.

Adamie, dziękujemy Tobie wszyscy!

Konferencja "Rolnictwo i Produkcja Żywności"

W sobotę, 16 marca w Warszawie w sali kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja poświęcona polskiemu rolnictwu. Konferencja pt. ”Rolnictwo i produkcja żywności strategicznym zadaniem państwa” była podsumowaniem wszystkich spotkań polityków z rolnikami, jakie odbywały się w ostatnim czasie we wszystkich województwach Polski. Organizatorami spotkania byli Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość oraz Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Senator Przemysław Błaszczyk zorganizował wyjazd do Warszawy dla mieszkańców powiatu zgierskiego, łęczyckiego, kutnowskiego oraz łowickiego. 


Polityka prywatności
Zamknij
Pokaz
»   Serdecznie witam Państwa na mojej stronie. Dziękuję, że obdarzyliście mnie swoimi głosami w wyborach parlamentarnych w dniu 25 października 2015r.